Anasayfa / Aşk Mektupları 16 Aralık 2016 449 views

Yürek mahkumu

Yazdıklarımdan sorumluydum biliyorum, ne yapayım yürek mahkumuyum. Tek suçum seni yaşayıp seni yazmaktı şiirlerimde. Yüzünün gölgesine sermiştim oysa yüreğimi, gülersen cennetim, ağlarsan cehennemim olmuştun. Bir kez sevdiği için tekrar hiç sevemeyecekti kimseyi. Sadece seni sevdi bu yürek, o nedenle yürek mahkumu oldu gönül cezaevinde.

Ne bilirdim ki ben sevmenin suç sayılacağını, bilmediğim için yürek mahkumu oldum sayende. Bilsem yine severdim seni zaten ömür boyu hapis veya idama gidene dek severdim seni. Suça meyilli biriydim ben çünkü. Seni sevdiğimi anladığım günden beri kendi bakışlarımdan bile kıskandım seni. Gerçi mavi gözlerimin sana nazar değdirmesini istemediğim için uzun uzun bakamadım sana. Yıllarca yüreğimde tuttuğum aşkını söyleyebildiğim herkese anlattım. Yürek mahkumu olarak bilinmem belki bu yüzden. Sana olan aşkımı hiç gömemedim yüreğime, seninle ilgili herhangi bir olay veya anı aşkımı öyle bir depreştirdi ki yüreğimdeki fırtınalar dinmek bilmedi. Seninleyken bile kıskançlığımdan dolayı çok kez kendimi suç işlemekten zor alıkoydum. Sana bakanları öldürmek istedim. Belki bu nedenle kendimi sana mahkum, seni suç sebebim saydım. Çünkü bir sevda girmişti yüreğime, sevdiğini kıskanmak aşkın kanunu, aşkı için ölmek yiğitlik icabı bildik.

Yürek mahkumu cezası yemişim bir ömür boyu. Yüreğimde sadece seni taşıyabildim bunca zaman. Bu yaşıma kadar kimse giremedi o yüreğe senin yerine. Şimdi belki de cezasını çekmeye başladım bu durumun. Olsun ben yine de yüreğimde sadece seni taşıdığım için çok mutluyum. Yürek mahkumu olarak başlayan büyük aşkımda ecele kadar yürek mahkumu olmaya devam edeceğim.

Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap