Anasayfa / Aşk Yazıları 19 Şubat 2016 18 views

Yürek dili

Yürek dili ile anlatacağım yaşadığım yoğun duyguları sana. Senden gidemezken ben aşka firari olmuşum acımasızca. Yürek dili söyler içimdeki hasretin duygusal travmalarını sessizce. Sadece senin anlayabileceğin bir dille söyleniyor yaşanılan aşkın ızdırapları. İlmek ilmek işlemişsin yüreğime, ne senden uzaklaşabiliyorum, ne de yanına gelebiliyorum.

Yürek dili ile anlatmaya çalışıyorum içimdeki hisleri. Başka türlü tercüman bulunmuyor hislerime. Yalnızlığın gövdesinde paramparça aşkımla ben ve bir de ulaşılmaz görünen sen. Hayal ve tutku üzerine yazılmış bir masal aslında benim yaşadıklarım. Buram buram hasret kokan, için için aşktan yanan, kış günlerinde içimizi ısıtan soba ateşi gibi yüreğimi kavuran bir aşkın serzenişi bu yazacaklarım. Usanmadan yitip giden ve yok olmaya başlayan bir sen ve her fırsatta seni kaybetmemek için ayazda kalmış bir kuş misali sana tutunmaya çalışan ben arasında geçen bir zamanın öyküsü. Bazı satırlarında tutkulu bir aşk bulunurken, bazı satırlarında hasret türkülerinin sözleri var. Başlangıçta mükemmel örülmüş bir kaderin buluşturduğu iki masum genç varken, sona doğru ayrılık ateşinin yakıp küle çevirdiği bir delikanlının son nefesleri arasında yüreğinden dökülen satırlar var. Yürek dili ile yazılmış bir aşkın hikayesi aslında bu satırlar. Kimi zaman buruk, kimi zaman sevinçlerle, kimi zaman da hüzünlerle dolu anıların bir araya gelmiş hali. Yaşadıklarımızın ardından düştüğümüz durumun ne bir açıklaması, ne de suçlusu var. Biraz senden, biraz da benden kaynaklı sorunların oluşturduğu büyük bir yumak. Ne sen kendinden taviz verdin, ne de ben aşkımdan kopabildim. Mantıkla yürütmeye çalıştığın birlikteliğe benim tarafımdan aşk imgesi eklendiğinde biraz aykırı duruyordu zaten.

Yürek dili anlatır aslında tüm yaşananları birer birer. Mutluluğun resmini çizerken bir anda cehennem ateşlerinde kavrulan bir birlikteliğin son demleri aramızdaki yaşananlar. Hüküm olmuş yaşıyorsun yüreğimin zindanlarında. Sana ne bir özgürlük var benden, ne de görüş günü tesellisi bu aşk zindanında.

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap