Anasayfa / Aşk Yazıları 25 Ekim 2015 11 views

Yüreğim darda bu gece

Yüreğim darda bu gece bilir misin sevgili? Yüreğin hasretten daraldı mı hiç? Sancılardan uykunun bölündüğü, özlemler içinde sayıkladığın oldu mu hiç? Evet sevgili bunların hepsi bana oldu, hatta daha fazlası hasretinden yaktı yüreğimi!

Sen hasret nedir bilir misin güzel gözlü sevgili? Yüreğin dara düştüğünde ne yaparsın yüreğini ferahlatmak için? Ben seni düşünüyorum, seni hayal ediyorum ama sensizliğin etkisiyle yine daralıyor yüreğim. Hasretinden sancılar çektikçe içimdeki çocuk bir türlü dünyaya gelipte sesini duyuramadı maalesef. Hiç düşündün mü söyle beni tüm geceler boyu karanlık oda köşelerinde. Dizlerini çekip karnına doğru üşüyormuş gibi hissettin mi sıcak yaz gecelerinde?

Yüreğin dara düştüğü zamanlarda göz kapakların düşene dek, bütün gün boyu belki gelir diye umutla bekledin mi kapı eşiklerinde? Söyle sevgili bekledin mi hiç? Biliyorum beklemediğini, ama beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır sözünden hareketle geleceğin günü bekliyorum, özlemlerin içimde.

Sen bilirsin sevgili! Yalnızlığın çaresizliğe dönüştüğü anı, mantığın duygularına yenildiği zamanı, yok oluşun habercisi olan her adımı, sensiz geçen her zamanın her anın kıymetini ben bilirim. Üstelik bunu öğreten sadece sensin sevgili!

Sen aşk nedir bilir misin sevgili? Gururu bilir misin sevilen kişi? Ölüm nedir bilir misin Azrail olmayı deneyen cellatım? Nereden bileceksin ki! Sen hiç sevmedin ki! Sevenin kıymetini hiç bilmedin ki!

Yüreğim darda yine bu gece. Sensizliğin koyu karanlığı kaplamış etrafımı. Düşüncelerim zifiri, yüreğim darda. Bırakıp gittiğinden beri aklım hep sende acımasız sevgili! Sevgi ırmaklarının oluşturduğu şelalelerde yıkanacaktık seninle. Bir geleceği aydınlatacaktık aşk dolu gecelerde.

Söyle sevgili!

Seninde yüreğin darda mı bu gece?

Admin Yakup ÖZTÜRK

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap