Anasayfa / Aşk Yazıları 7 Mart 2016 24 views

Umudum kalmadı aşka

Aşka düştüğümde her yanım alev alev yanıyordu ama artık umudum kalmadı aşka. Aşkın her halini yaşamaya ant içmiş gibi daldım aşka. Umutlar beslediğim, hayaller kurduğum ilk aşkta, başlangıçtan kaybetmişim de haberim yokmuş. Aşka tutundum her kaybedişin ardından. Aşka sarıldım boşluğun derin girdaplarında boğulmamak için. Senin aşkında yandım, senin aşkınla söndüm.

Umudum kalmadı artık aşkımın karşılık bulacağına dair. Ben ne kadar koştumsa peşinden, sen o kadar hızlı kaçtın benden ve aşkımın büyüklüğünden. Ne duygularımı öğrenmek istedin, ne de  aşkın karşı konulmaz taraflarını keşfetmek için çaba sarfettin. Her seferinde senin tarafından terslenmekten, etrafımı kaplayan umut kırıklıklarımı kaldırdığım raflarda yenilere yer kalmadı artık. Her seferinde söndürdüğün aşk ışığım yeniden alevlendi ilk kurduğum senli hayallerde. Hayal kurmanın da bir sonu olduğunu senden öğrendim. Artık umudum kalmadı aşka.

Nice şiirler yazmıştım aşkından. Nice satırlar karaladım bu aşk için. Hiç birini okumama fırsat bile vermedin be güzelim. Ben her okuduğumda şiirlerin aşk sözleriyle dolu satırlarında kaybolup gittim anlamsız hatıralara. Çünkü senli hatıralarım karanlık ve dipsiz kuyular gibi. İçine girdikçe kayboluyorum. Nefes alamıyorum, boğuluyorum karşılıksız aşkımın ardında. Diline dolanmış bir aşk şarkısının nakaratı gibi tekrarlayıp durdun aşkımın karşılıksız olduğunu. Hep karşı durdun sonsuz sandığım aşkıma. Oysa nice umutlar beslemiştim beni sevme ihtimaline karşı. Nice hayaller kurmuştum birlikte inşa edeceğimiz gelecekle ilgili. Hiçbir umut bırakmadın bende.

Artık umudum bitti benim bu aşka. Hesapsız sevmişim ben seni be bitanem. Hayatta hep hesapsız oldum zaten. Belki bu yüzden umut kırıklıklarım. Belki bu yüzden sana kendimi ifade edememem. Ben senin beni sevme ihtimalini bile hesaplamamıştım. Bunca anlamsız satırlar bile anlatamaz sana olan aşkımı. Kimse anlayamaz bu bedende yaşayan sevgi ırmaklarının büyüklüğünü. Umut kırıkları doldurmuşken etrafımı nasıl anlatırım ben sana olan karşılıksız aşkımı.

Bir kuş kanadına yazdım aşkımın umutlarını, tekrar yolluyorum sana aşkımı yazdığım kanadın sahibi olan kuşu. Belki bu kez diye seslenen umudun sesi çınlarken kulaklarımda hayaller kapladı yine etrafımı. İnsafsızlık etme, bir dinle sevgi dolu yüreğimi. Seni bekleyen ve senden bir olumlu ışık görebilmek için ömrünü göz kırpmadan geçirebilecek bu deli aşığa bir şans ver!

Admin Yakup ÖZTÜRK

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap