Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 5 Şubat 2016 24 views

Söz yarası

Her yara iyileşir ama söz yarası iyileşmez. Özellikle çok değer verdiğin birisinin sözlerinin açtığı yara asla iyileşmez. Her hatırlandığında kanar ve yeniden yaranın hissettirdiği acı tazelenir. Canımı acıtmak için söylüyorsun belki zehir sözlerini, belki de sırf kendini rahatlatmak için. İnan sevgilim ne amaçla söylersen söyle söz yarası insanın kalbinin tam içine işliyor.

Sözlerin içimde derin ve tamiri imkansız yaralar açıyor sevgilim. Belki farkındasın söylediğin sözlerin inancı zayıf birini intihara bile sürükleyebileceğinin. Belki de bilmeyerek söylüyorsun kendisi gibi tadı acı sözlerini. Derin ve iz bırakacak şekilde yüreğimde yaralar açan sözlerin yarası belki de hiç iyileşmeyecek. Halbuki ne umutlarla, ne hayallerle başlamıştı bizim birlikteliğimiz. Yıllarca süren aşkın karşılığını yine yıllar sonra birliktelikle taçlandırmıştık. Her aşk evliliğinde olduğu gibi ilk yıllar çok dolu ve sevinç içinde geçip gitti. Hayatın beraberinde getirdiği zorluklar ve maddi sıkıntıların ardından yaşanan travmalar sonucunda bana karşı sarf ettiğin sözler içimi öyle acıtıyor ki resmen söz yarası oluşuyor aşk dolu kalbimde. Dil yarası diye bilinen şarkıda anlatılmak istenen aslında söylenen sözlerin insanın yüreğinde bıraktığı derin izlerdi bana göre. Öyle derin oluşur ki söz yarası, zaman ve mekan kavramı bile acı hissinin şiddetini değiştiremez. İnsan sevdiğinin ve değer verdiğinin sözlerine alınır veya kırılır. Ben sana o kadar çok değer veriyorum ki, bana söylediğin her kötü söz içimde tamiri imkansız yaralar açıyor. Derin ve karanlık kuyularda buluyorum kendimi. Bir daha nefes almak bile istemeyecek hale geliyorum. Ne yediğim yemekten tat alıyorum, ne de uykudan. Çünkü rüyalarım bile artık senin acı sözlerinle doluyor. Geceleri çoğu kez uyanıp sana bakıyorum. Bu kadar güzel bir kadından bu kadar can acıtan söz nasıl çıkar diye kendime sorup duruyorum.

İnan aldığım nefesler içimde tıkanıp duruyor. Ne uyku giriyor gözüme, ne de gelecek şekilleniyor hayallerimde. Unutup giderim diye düşünüyorsun belki ama acı sözlerin unutulsa bile yüreğimde açtığı söz yaraları iyileşir mi sanıyorsun? Çok hem de çooook yanılıyorsun!

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap