Anasayfa / Aşk Mektupları 11 Ekim 2015 107 views

Sevgimi Şarkı Sözleriyle İfade Ediyorum

Sana olan sevgimi anlatabilmek için dinlediğim şarkıların içinde geçen sözleri bir kağıda yazdım. Sonra sana olan duygularımı, aşkımın gücünü, vazgeçilmezliğini anlatmak için bir mektup yazmaya başladım. Amacım bu mektupta şarkı sözlerinin bende sana ait neler çağrıştırdığını anlatmak, umarım başarırım aşkımı anlatabilmeyi.

Kendi sözlerimle, kendi sevgimi anlatmayı çok isterdim. Benim kelime dağarcığım ve bu elimdeki kağıtlar bunun için yeterli değil. Belki o an aklımdan geçenleri yazsam, senin için daha anlamlı olacak biliyorum, ama benim amacım biraz farklı. Sana olan duygularımı şarkı sözleriyle anlatmaya çalışmamın asıl nedeni, senin de benim dinlediğim şarkıları dinlemeni sağlamak ve aynı duyguları, aynı tepkileri göstermeni sağlamak. Bir nevi çektiğim acıların aynısını sana çektirmek olarak algılama sakın. Sadece aşkımdan düştüğüm halleri ve sensiz neler yaptığımı, nasıl yaşadığımı daha iyi anlatabilmek için bu umutsuz tutumum.

Hakkı Bulut’un “Kıskanıyorum” şarkısındaki “henüz üç yaşında bir kardeşim var, seni ondan bile kıskanıyorum” sözleri kıskançlığımın boyutlarını anlaman için güzel bir örnek.

Ferdi Tayfur’un “Bana Sor” şarkısındaki “Sevmek ne demekmiş bana sor” ve “Beklemek ne demek bana sor” sözleri, sevgimin büyüklüğünün ve seni ne kadar beklediğimin şarkı sözlerine yansımış halidir.

Aynur Haşhaş’ın “Doldur Meyhaneci” şarkısındaki sözleri, sensizlikte içine düştüğüm maddi ve manevi açmazların, çaresizliğimin alkolde kendini bulma çabasıdır.

Cengiz Kurtoğlu’nun “Gelin Olmuş Gidiyorsun” şarkısındaki sözler, beni bırakıp gittiğin ve başkasıyla evlendiğin zamanda ki ruh halimi ve sana söyleyemediğim sözlerimin tercümanı gibidir.

Serdar Ortaç’ın “Bilsem Ki” şarkısının sözleri, sensiz geçen zamanlarımdaki tüm pişmanlıklarımı, keşke dediğim her anın şarkının güftesine yansımış halini anlatır.

Oysa bilsem ki bu mektubu okuyacaksın, bu söylediklerimden anlamlar çıkaracaksın şarkıların sözlerini iyi dinlemeni tavsiye ederdim. Yukarıda bahsettiğim şarkılardaki tüm sözleri ben söylüyormuşcasına dikkatle dinleyebilirsin.

Aslında hislerime tercüman olabilecek şarkılar henüz yazılmadı. Bu nedenle; bu şarkıları dinlerken yaşadığım ruh halini yansıtan şarkıların sözleriyle duygularımı ifade edebiliyorum sana. Bana göre dinlediğim tüm şarkılar aşkı anlatıyor. Bazı şarkılar aşkın acısını, bazıları sevda yangınlarını, bazı şarkılar umutları, bazıları hayalleri, kimisi aşkın güzelliğini, kimi şarkılar sevgiliye serzenişi, kimisi unutamamayı, kimi şarkılar ayrılık acısını, kimi sevgiliye seslenişi, kimi sevgili için yaradana yalvarmayı vs. kısaca; bana göre aşk tüm şarkılarda kendini buluyor.

Tüm şarkılar sözleriyle sevgiyi tarif etmeye çalışıyorlar, tıpkı benim sana olan sevdamı şarkı sözleriyle açıklamaya çalışmam gibi.

Dinle sevgilim. Yüreğimin atışlarından oluşan tınıları, bu mektubu okurken duyacaksın. Sensizliğin yokuşlarında tırmanmaya çalışırken tekrar tekrar yuvarlanıp ayrıldığımız noktaya gelmemin bende yarattığı hezeyanları dinle. Bahsettiğim şarkıları dinle ama can kulağıyla.

Ben aşkı sende öğrendim, sevmeyi seninle tattım. Şarkıların sözlerinde seni aradım, aşkımızı aradım. Bulduklarımı satır aralarına ekledim. Sevgilim, ben seni şarkı sözlerinde sevdim.

admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap