Anasayfa / Aşk Mektupları 6 Mayıs 2016 282 views

Sevgililer günü mektubu

Sevgililer gününde herkes sevdiğine bir hediye alıp onu ne kadar çok sevdiğini anlatmaya çalışır. Ben sana hediye olarak yüreğimden gelen duygularla oluşturduğum bir mektup yazıp hediye etmek istiyorum. Umarım seni ne kadar çok sevdiğimi yeterince anlatabilirim. Gerçi sana olan hislerimi anlatacak kelimelerden oluşan cümleler henüz Türkçe dili literatüründe yer almıyor ama yine de dil bilgimi zorlayıp güzel cümleler kurmaya çalışacağım.

Sevgililer gününde mektup yazmak da nereden çıktı diye düşünebilirsin. İçimden geldi desem ne kadar inandırıcı olabilirim bilmiyorum. Sen benim neyi niçin yaptığımı en iyi bilecek kişisin. Seni sevdiğimi anlatmak için mektup yazmayı istememdeki asıl amacım yüzüne karşı söyleyemediğim şeyleri söylemektir.

Umut ışığım benim, aydınlık geleceğim, tek sevgilim benim. Seni yaşadığım sürece seveceğim. Çünkü ben senin ela gözlerine her baktığımda sana yeniden aşık oluyor, sensizliğe bir an bile katlanamazken yanımdayken bile özlüyorum seni. Sen üstüne titrediğim, duygularını bile incitmekten korktuğumsun. Saçının bir tek teline zarar geldiğini bile düşünmeye korktuğumsun. Yatakta sık sık uyanıp nefes alıp almadığını kontrol ettiğimsin. Sen uyurken seyretmeye doyamadığımsın. Gülümsemen için ölmeye hazırken gözyaşlarına dayanamadığımsın.

Seni ağlatmayı bırak gözlerinin nemlenmesine neden olabilecek davranışlar içinde bulunduysam özür dilerim. Sana olan aşkımı sensizlikte veya sessizlikte yaşamayı değil, seninle yaşamayı seçtim ben. Kurduğum hayallerin baş köşesine yerleştirdim seni ben. Yüreğimden gelen sesle aşkım diye çağırdım seni ben. Şimdiye kadar isminle sana hiç hitap edemememin sebebi belki de sana duyduğum saygı, belki tarif edemediğim sevgiden kaynaklanıyordur. İnan şimdiye kadar bunu hiç düşünmemiştim.

Ellerini tutmadan yanında oturmak istemiyorum. 18 yıldır devam eden bir aşkın en azından ben ölene kadar sürmesini istiyorum. Sana her baktığımda içimin titremesinin, telefonda bile olsa sesini duymak istememin, bir an önce eve gelmek istememin nedeni belki de sana olan aşkım ve huzuru bulduğum evimin kraliçesi olan sensin.  Biliyorum sen de bunun farkındasın. Gözlerime bakarken ışıldayan gözbebeklerinden belli. Bana seslenirken içten geldiği belli olan sesinden belli. Bırak etrafımızdaki herkes bizi kıskansın, bırak bizim bu yaşta yeni aşıklar gibi dolaşmamızı anlatsınlar umrumda değil. Başta söylediğim gibi; biz birbirimize yeteriz.

Sevgililer günü geldi yine. Seni mutlu etmek için elim kalemimde mektup yazıyorum sana yine. Tıpkı bundan tam 18 yıl önce olduğu gibi yazıyorum yüreğimden dökülen satırları kalemimle. Bana göre büyük bir aşk yaşıyoruz seninle. Dillere destan olacak bir aşk bu. Anlatmasını bilene ve anlayabilene. Masallardaki gibi bir hayat sunamadım belki sana. Aşkımı verdim, umutlarımı verdim, hayallerimi gerçekleştirebilmek için hala çabalıyorum. İnan içinde sen olmayan hiçbir hayal kurmadım, kurmaya teşebbüs etmedim. Ben seni hayallerdeki gibi sevdim.

Sevgililer günü dünyada her yıl sadece 14 Şubat gününde kutlanıyor. Ben seninle yaşadığım ve Allah ömür verirse yaşayacağım her günü sevgililer günü ilan ettim. Bir sevgili olarak senin beklentilerinin hepsini karşılayamadım biliyorum. İnan çabalıyorum hala, en azından yapabileceğim kadarını yapmaya çalışarak geçiriyorum günlerimi.

Seni çok sevdiğimi bir kez daha söylemek istiyorum gözlerine bakarak, ellerini tutarak. Seninle yaşlanmak, seninle ölmek için seni yaşamak istiyorum. Daha önce yaptığımız gibi mutlu evliliğimiz devam ediyor, devam edecek. Sevgililer gününde bile hayatım seni sevmekle geçecek. Bu mektup kalan ömründe seni ne kadar sevdiğimin bir vesikası olarak kalacak. Seni sevmekten vazgeçtiğimi hissettiğin anda vur bu mektubu yüzüme. Aslında hiç fırsatın olmayacak bunu yapmaya. Ben biliyorum çünkü yürekten konuşuyorum. Seni sevmek benim alışkanlığım olmuş, seni görünce mutlu olmak iradem olmuş, ellerini tutarken baktığım gözlerinde kendimi bulmak seçeneksizliğim olmuşken söyle sevgilim, seni sevmekten vazgeçebilirmiyim.

Seni seviyorum gözbebeğim! Seni sevmekle başlayan gençliğim, seni sevmekle bitecek geleceğim. Ben seni sevdikçe mutluyum!  Seni seviyorum biricik eşim! Seni sevmekten hiç vazgeçmeyeceğim!

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap