Anasayfa / Sözler 24 Eylül 2009 20 views

sevgi sözleri

♥ Sevgi sevdiğine verdiğin değer kadardır.

♥ Sev seni seveni, seven de sevsin seni.

♥ Ay ışığının aydınlattığı bir kumsala küçük bir dal parçasıyla seni seviyorum yazmak isterdim ama sen hırçın bir dalga olup silersin diye yazmaktan korktum.

♥ Alıp kırsalar kalemimi kanımla yazarım seni sevdiğimi.

♥ En büyük okyanusta bir su damlası olmak, uçsuz bucaksız sahilde bir kum tanesi olmak ama en önemlisi milyonlarca insanın içinden senin sevgilin olmak.

♥ Her yağmur damlası seni seviyorum demek olsaydı her yeri sel götürürdü.

♥ Kül olmuş ateş yanar mı? Buz tutmuş su akar mı? Bu gözler seni sevdi başkasına bakar mı?

♥ Bir yudum mutluluk, peşinden koşuyorum, ne olacak halim bilmiyorum, sevmişim seni bir kere, doyamadan gidiyorum.

♥ Sevmek belki bir şeydir ama sevildiğini bilmek çok şeydir. Sabır suskunluk değil işitilmeyen feryattır. Sevgide özgürlük saygıda mecburiyet vardır.

♥ Gülüşüne ömrümü böldüğüm bebişim. Gülümseki kalksın efkârı kalbimin. Haydi, can dediğim bir tanem. Gülümse ben göremesem de hissedeyim.

♥ Ne paranın delisi ne hayatın gölgesi, ne kızların bekçisi ne silahın tetikçisi olduk biz. Gönlümüzün efesi ortamların delisi, dostlarımızın kölesi olduk biz.

♥ Bizim sözümüz dosta tatlı düşmana kurşundur. Namerde hançer merde candır. Canımız dosta feda düşmana beladır. Dostluğumuz yücedir ölümüne kadar alınıp satılamaz.

♥ Sen beni benim seni sevdiğim kadar sev ki, ben senin beni benim seni sevdiğim kadar sevdiğini bileyim.

♥ Ruhu ve bedeni bu dünyaya ait olmayanlara tanrının bir lütfudur bir ikramıdır aşk.

♥ Sen Allah’a dilenen bir dilek, gözlere uzanan ellerimsin. Sen gözlerimden süzülen yaş, tek düşüncem hasretimsin. Sen yaşadığım ömür, sen her gece rüyama giren biricik sevgilimsin.

♥ Yıkılmış bahtımın en güzel dalı, ‘ah!’ çekip ağlıyor kara sevdalı. Yok olmuş ümidi kırılmış, ölümü bekliyor kara sevdalı.

♥ Sönmesin gönlümün ümit çırası, nasılsa cehennem senden sonrası, bendeyse sevip te yanma sırası, küllere dönsem de ateşim sen ol.

♥ Sanma ki aşkınla delirdim. Şimdi nefretin bağrımda hançer misali gezerim. Bu satırları okursan çok iyi anlarsın beni. Nefretimsin artık sevdiğim değil.

♥ Benim incimdin. Parıldayan masum güzelliğinle seni sarp kayalıklardan tırnaklarımla kazıdığım bir istiridyede bulmuştum. Ve bir daha kaybetmeyeyim diye kalbimin derinliklerine gömdüm.

♥ Issız çölde bir yudum suyu dünyalara değişmeyen biri gibi ya da yağmuru unutmuş toprağın bulutlara yalvarışı gibi sessizce ama yürekten özledim seni.

♥ Bir can dedim seni tarif ettiler. Bir yudum sevda dedim onda var dediler. Dost dedim ömür boyu dediler yüreği yanık sevdaya sadık sevgiye layık seni gösterdiler.

♥ Bir yürek nelere yeterse, bir can bir canı ne kadar severse bir damardan ne kadar çok kan geçerse, yaşam ölüme ne kadar değerse, sen de benim için o kadar değerlisin.

♥ Sabah seni izlemesi için bir melek yolladım peşinden ama düşündüğümden de erken döndü. Ne oldu dedim? “bir melek asla başka bir meleği izleyemez” dedi canım.

♥ Bir gün cehennemde karsılaşabiliriz. Sen kalp hırsızı olduğun için, bense tanrıyı bırakıp sana taptığım için.

♥ Dünyadaki en güzel şeyi sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki?

♥ İnsanlar kırmızı güllerin peşinde koşarken ayakları altında ezilen papatyaların farkına bile varmazlar.

♥ Aşkın ilk soluğu mantığın son soluğudur.

♥ En sürekli aşk karşılığı olmayan aşktır.

♥ Bir delinin seni öpmesine izin ver, ama bir öpücüğün seni delirtmesine izin verme.

♥ İnsanlar hep birilerinin peşinden koşarlar, ama dönüp de kendi peşlerinden koşanlara hiç bakmazlar.

♥ Nice insanlar gördüm kalpleri bomboş ama mutlu, çok az insanlar gördüm kalpleri sevgiyle dolu ama aşk ateşiyle yanıp kavrulan, hüzünlü ve mutsuz.

♥ Ben seni unutmak için sevseydim sana olan tutkunluğumu kalbime değil günesin çıktığı zaman kaybolan buğulu camlara yazardım.

♥ Gökyüzündeki bütün yıldızları toplasan bir tek sen etmez, fakat bir tek sen hepsine bedelsin.

♥ Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakipti..çünkü sen benim için daima tektin.

♥ Eğer geceler seni düşündüğüm kadar uzun olsaydı asla sabah olmazdı.

♥ Sen gözlerimde bir damla yas olsaydın seni kaybetmemek için ömür boyu ağlamazdım.

♥ Rüzgarın kemanini çaldığı ve damlaların pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp hayalini kurduğun ve keşke dediğin tüm güzellikler senin olsun.

♥ Tek başıma değilim, ben ve ümitsiz aşkım var.

♥ Geceye inat gün ağarmakta, ağaca inat dal çoğalmakta, ölüme inat insanlar çoğalmakta, bense sana inat seni sevmekteyim inat bu ya hepte seveceğim.

♥ Rüzgar alabildiğine hırçın, yağmur alabildiğine inatçı ,yüreğin ise onlara inat sanki bir liman… Tıpkı gözlerindeki huzur gibi.

♥ Böyle basit bir dünyada sen benim için çok özelsin.

♥ Aşk: gülü dikeniyle avuçlamaya benzer. Ellerin kan içinde kalır ama dikenlerin hesabını gülden soramazsın.

♥ Eğer aşkta güzel bir an varsa oda başkalarını baştan çıkartan o yüreğin benim için kan ağladığı zamandır.

♥ Ne insanlar tanıdım yıldızlar gibiydiler. Hepsi göklerdeydi parlıyordu. Ama ben seni güneşi seçtim. Bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim.

♥ Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelirse insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Hani en güzel aşklar imkânsız gelir ya insana, imkânsız olduğun için tutkunum sana.

♥ Aşk bir su damlası olsaydı okyanusları, bir yaprak olsaydı bütün ormanları, bir yıldız olsaydı tüm kainatı sana vermek isterdim. Ama, sadece seni seven kalbimi verebiliyorum.

♥ Seni sevdiğim kadar yaşasaydım; ölümsüzlüğün adını aşk koyardım.

♥ Önce düştüğümde kalkmayı, sonra aleve dokunduğumda acıyı,sevmeyi öğrendim,sevilmeyi. Her şeyi öğrendim de yalnız seni unutmayı öğrenemedim.

♥ Bir gül olmak isterdim neden mi? Beni koparıp kokladığında vücudunun derinliklerine girip bir daha oradan çıkmamak için.

♥ Hayata niye geldim diye düşünmeye başlamıştım. Seninle tanışınca anladım dünyaya geliş sebebimi.

♥ Ben seninle sonsuzdan gelen iki ışın olup ince kenarlı merceğin odak noktasından kesişebilme ihtimalini sevdim.

♥ Sesine mevsimlerin eğildiği, gözlerine baharın ağladığı,ağlar gibi gülmeni,dokunuşlar gülecek gibi duran yüzünü özledim.

♥ Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk gözbebeğin kadar yakın olsun. Umutların gerçek, gerçeklerin mutluluk, mutlulukların sonsuz olsun.

♥ Dünde, bugünde, yarında, yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım.

♥ Sen sahra çöllerinde bir gül olsan seni kurutmamak için göz yaşlarımla sulardım seni.

♥ Aşk bittikten sonra arkadaş kalalım dediler. Güle başka isim versen değişik kokar mı .

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap