Anasayfa / Ayrılık Mektupları 11 Şubat 2016 93 views

Sessizce giderken

Bir anda hayatından çıkıp gideceğim ardıma bile bakmadan. Sessizce giderken senden, geriye sadece dilimden dökülen ve senin anlamak istemediğin kelimeler kalacak. Kırık dökük hatıralarında yer alacak kelimeler. Gidişim sessizce olmalı senden, feryat duymak istemiyorum artık. Seninleyken yeterince feryadımı yükselttin benim. Yeterince kendi feryatlarımda boğuldum. Bir başka feryadı kaldıramam artık. Sessizce giderken kimse hissetmemeli gittiğimi.

Sessizce giderken ardımda sözlerimi bırakacağım sana. Miras olarak algılayabilirsin bu sözlerimi. Senin birlikteyken değer vermediğin ama zaman geçtikçe değerini anlayacağın sözlerimi miras bıraktığım kulaklarına ve anılarına. Kulaklarında yankılanacak sözlerim sayesinde yeni aşkında veya aşklarında hatalara düşmeyeceksin. Benim gibi kaybetmeyeceksin yıkık aşkların göçüklerinde sevdiğini. Karşılaştığında yaşadığımız bir anın aynısıyla böyle derdi diye ağlayacaksın ama benim sessizce giderken ağladığım kadar değil.

Kolay değil severken ayrılmayı göze alabilmek. Kolay değil sevdiğini ardında bırakıp kimseye görünmeden ortadan kaybolmak. Şimdiye kadar hayatımda başarmayı dilediğim her şeyi yapabildiğim gibi senden uzaklaşmayı da başaracağım. Zaman ilaç olacak belki bana, belki de zaman zehir olacak sensizliğin intihar sancılarında. Senin kadar ağlamayacağım asla, yeterince ağlattığın için anlamayacaksın şimdi bu söylediklerimi ama zaman hatırlatır belki yokluğumla sana gelecek hatıralarla.

Keşkeler bırakmayacak ömrünce peşini. Nereden biliyorsun deme sakın bana. Giderken sessizliğime yoldaş oldu keşkeler şimdiden. Hayatımda hiçbir zaman geçmişte yaşanılanları anarken keşke deyip keşkelerle geleceğimi şekillendirmedim. Her insanda olduğu gibi benim de keşkelerim acıttı içimi.

Hatıralar yol arkadaşım olacak sessizce giderken sırtımdaki azığıma katık. Heybemde kayıp bir aşk ve hazin sonunun yazılmayı bekleyen romanının ağırlığı ile birlikte taşlı yollara çıkmak zorunda bıraktın beni. Hatıralar sadece beni değil seni de kavuracak anın sıcaklığıyla. Yeni aşkların yakan heyecanı yaşarken bir anda içini soğutacak olan hatıralar. Bir ağaç kütüğündeki ismimizin baş harfleriyle resmileştirmeye çalıştığımız aşkımızın yanına yeni baş harfler eklemeye çalıştıkça kavrulacak yüreğin. Belki silmeye gönlün el vermeyecek ama yeni eller bulacaksın silmek için eski harfi.

Sessiz sedasız gideceğim aşkımdan, sessizliğin ıssızlığıyla gideceğim yalnızlığıma, sessizce gideceğim senden çünkü sessizce gitmezsem aşkın büyülü ortamından yaşamanın anlamı kalmayacak benim için. Birbirimizi tüketeceğiz bir arada kalırsak. Hayatımızı yiyeceğiz aşkımızı katık yaparken tartışmalarımıza. Dinlenmeyen sözlerimin ve tutulmayan sözlerin esaretinde kalmaman için sessizliğe sığınıyorum yine.

Gidişimin ardından şaşıracaksın belki. Belki de sevineceksin apaçi dansının ritmik hareketleriyle. Bilmek istemiyorum aslında bensizliğin sende yapacağı etkiyi. Bildiğim tek şey sessizce giderken yanıma alacağım aşkım olacak. Beraberimde götüreceğim hatıralarımız taze tutacak aşkımızı her dem. Bir ben gideceğim senden, bir de aşkımız uzaklaşacak aşkın değerini bilmeyen senden.

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap