Anasayfa / Ayrılık Mektupları 12 Mart 2016 87 views

Serçe yüreklim

Bir zamanlar ben de senin gibiydim serçe yüreklim. Zaman içinde yaşadıklarım bana gaddar olmayı öğretti. Sevecen, umutlu ve yufka yürekliydim bir zamanlar. Yaşadığım hayal kırıklıkları, sevdiklerimden gördüğüm hainlikler, elimi uzattıklarımın ben zor durumdayken bana yaklaşımları vb. durumlardan dolayı güneşin yer yüzündeki yansımalarını bile göremez oldum.

Birlikte gittiğimiz deniz kenarında güneşin suda nasıl parladığını gördüğümüzde gözlerimiz kamaşıp önce birbirimize bakardık serçe yüreklim. Sen de bana her baktığında içimde öyle bakılmayacak derecede güzel ışıltılar oluşurdu. Sen kalbime girdiğin andan beri yüreğim göz kamaştıracak şekilde olmuştu. Sen gittikten sonra gaddarlaştım ben. Çünkü sen yanımdayken ne insanların yaptıkları, ne de bize karşı tavırları umurumda değildi. Mutluydum be güzel kız, hem de çok mutluydum. Bizim dışımızda hiçbir şey benim ilgi alanıma girmiyordu. Ev yaşamımda sen, iş yaşamımda sen, yolda bile sen vardın her zaman. Umutla bakardım geleceğe, gülümserdim karşılaştığım herkese. Şimdi sensizlikte suratım asık, gönlüm kırık, kalbim ise başka birinin giremeyeceği kadar daraldı kendince. Bazen hayallere dalıp seninle bir yerlerde birlikte geçireceğimiz güzel günleri istiyorum. Sıcak kumlara uzanıp, yüzümü sana dönüp, senin her halini tekrar izleyerek beynime kazımak istiyorum. Tıpkı eski zamanlarda olduğu gibi senli zamanların tadını çıkarmak istiyorum. Sen gittiğinden beri ben sadece yaşamak için yiyor, yaşadığımı hissetmek için hayaller kuruyorum. Belki bir gün bir yerlerde karşılaşırsak ne yaparım diye kendime sorular soruyorum.

Sen neler yapıyorsun inan bilmiyorum serçe yüreklim. Bensiz mutlu musun? Beni bıraktığın günden beri hayallerinin peşinde koşup mutluluğu yakalayabiliyor musun? Yoksa serçe yüreklim bensizken benden çok daha kötü mü hissediyorsun kendini? Bilsem beni özlediğini bir dakika durmam koşarak gelirim sana. Sana gelirken hayallerim olacak yanımda.

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap