Anasayfa / Aşk Mektupları 16 Aralık 2009 211 views

seninle aşk mektubu

Seninle Aşk Mektubu. En yeni ayrılık mektupları burada. Ölümsüz aşkların tek adresi Ask-sevgi.net

Seninle Aşk Mektubu

Senden Sonra

Bir an öyle geçti, öyle boş ve öylesine dolu. Kalbim yerinden fırlayacak gibi çarpıyor. Kapıyı açtım, karşımda duruyorsun. Özlemek ne demek, seni görünce anladım. Göz görmeyince, gönül katlanıyormuş gerçekten. Bir gülümsedin, merhaba dedin, sanki günümü aydınlatan güneşin ışığı değişti.

Hiç beklemediğim bir anda sen geldin ya, bana bir şey olmaz artık. Dünya başka bir tarafa doğru döner, güneş sadece benim üstümde parlar, deniz hep o sevdiğim renge boyanır. Geldin ya, bana ölüm bile vız gelir artık. Şimdi yaşamak hayatı seninle, öyle umarsız öyle delicesine.

Yokluğunda seni anlatmak istedim dostlara, tarif edecek kelime bulamadım. Saatler boyu anlatsam, sayfalar boyu yazsam, yine de içimdekilerin tam karşılığı olamaz biliyorum. Tarifsiz duyguların karmaşıklığı aşk mıdır sence?

Nasıl özledim seni bilemezsin. Daha doğrusu seninle yaptıklarımızı özledim. Sabahlara kadar süren, aklımızı ve ruhumuzu bir şarap şişesine sığdırdığımız sohbetleri; düşlerimizi içtiğimiz kadehe mi yoksa aklımıza mı anlattığımızı sabah olunca hatırlamadığımız saatleri, bir daha kimseyle geçiremedim. Meğer ne büyük bir zenginlikmiş konuşmak seninle, gittiğinden beri dilsizim. Senden sonra da denedim. Başka bir sevdanın ucuna takılıp, sen gibi yaşamayı ama olmadı. Ne sığ ve ucuz kelimeler duydu kulaklarım, bilemezsin.

Ben her şeyden önce senin aklını sevmiştim. Kalbinden bile önce, düşünmeni sevmiştim. Soruyorum bazen insanlara, birinin neyi sevilir diye, kimse kimseyi seni sevdiğim nedenlerden sevmemiş. Bence bir erkeğin iki temel özelliği olmalı; vicdanı ve aklı! Bunların yok olduğu bir ruh, üstüne hangi bedeni giyse, sığ kalıyor.

Birini sevdiğimizi zannettiğimizde, aslında sevdiğimiz şeyler, bize nasıl davrandığıyla ilgili oluyor. Birlikte güzel yerlere gidiyor muyuz? Bize ne hediye alıyor? Günde kaç kere arıyor? Kimi neye göre seviyoruz? Bak şöyle bir çevrene, kim daha fazla can yakmışsa, arkasında birilerini gözü yaşlı bırakmışsa; o çok seviliyor. Garip bir düzen değil mi? Kim kanatıp, acıtıyorsa, onun peşinden sürükleniyor kalpler. Kaçan hep kovalanıyor. Lafa gelince hepimiz aşkta huzur, dinginlik ve anlayış arıyoruz ama kirletilmiş sevdalar nedense daha çok cezp ediyor bizi. Aslında bunun diğer bir nedeni de aşkın zoru sevmesinden kaynaklanıyor belki.

Boş ver sen bunları, hadi bize dönelim tekrar. Ne çok özlemişim seni, ne çok! Bana beni tarif etiğin, inceden eleştirdiğin ama tüm bunları bir hikayenin içine yerleştirdiğin cümlelerini özlemişim. Bir de ruhumla ve kalbimle katıldığım, bedenimi sarsarak, bir tören gibi yaşadığımız sevişmeleri.

Seninle bir gece geçirmeden, akşam nasıl bir vakittir, kimse bilemez. Canımın rengini gözlerimden, geceyi kokusundan anlayan sevgilim; gittiğinden beri öyle kuru ayaz ki evim, siyaha döndüm, sessizim. Bu ayrılık vakitleri, bende ölüme eş. Neyse şimdi geldin ya, artık renklenirim.

Seni tekrar ve tekrar, her gün, hiç bıkmadan ve yeniden sevebilirim. Bir daha gitmesen olur mu? Hep kalsan yanı başımda, bir masal gibi, bir rüya gibi, yaşayıp gitsek olur mu? Yoksa gidip yeni cümleler mi öğrenmen gerekir? Hep burada kalırsan, senin de büyün bozulur mu?
Bilmiyorum ve de öğrenmek istemiyorum. Sen yeter ki benimle kal.

Hep böyle kal, hep bana yakın.

Etiketler
Yorumlar

Yazıya 6 yorum yapılmış.

 1. esen 23 Aralık 2009

  süper bişeyy

 2. admin 23 Aralık 2009

  ilginize teşekkürler. umarım tüm ziyaretçilerimiz sitemizde iyi vakit geçirmektedir.

 3. arzuu 4 Şubat 2010

  imrendim inanırmısınız.

 4. admin 3 Mart 2010

  aşk her zaman herkese eşit davranıp karşısına çıkmıyor. aşk hiç ummadığın anda yanıbaşında bitiveriyor.

 5. sanem 5 Mart 2012

  off onu kaybetmekten çok korkuyorum bunu hissediyorum…

 6. e.ra 14 Ocak 2014

  süper tekrar aşık oldum <3

Yorum Yap