Anasayfa / Aşk Mektupları 5 Şubat 2016 152 views

Senden Gitmek Mümkün Değil

Senden gitmek mümkün değil mektubu ile aşk yazılarımıza yeni bir boyut verdik. Deneme türündeki aşk yazılarıma bundan sonra daha çok yer vermeye çalışacağım. Güzel aşk yazılarında “senden gitmek mümkün değil” yazısı gibi bir çok aşk ile ilgili bölümler bulabilirsiniz. Aşk yazılarında aşkın içinde bulunan tüm hislere yer vermeye çalışacağız. Ayrılık, hüzün, sevinç, mutluluk, evlilik, çocuk, aile, ölüm, sağlık gibi konuları barındıran birbirinden ilginç aşk yazıları burada olacaktır.

Senden gitmek mümkün değil!

Herkes bir yerlere gidip bulunduğu ortamlardan uzaklaşmak istiyor. Aslında bunu ençok ben istiyorum ama seni yanımda götüremiyorum. Seni bırakıp bir yerlere gidemiyorum. Senden gitmek mümkün değil sevgilim. Senden uzak diyarlara gitmek imkansız benim için. Bu nedenle senden öteye gitmeyi başaramıyorum.

Hayatımdan hiç memnun değilim sevgilim. Seninle kavuşma imkanı yok gibi benim için. İçinde bulunduğumuz durumdan kurtulmak için kiminle konuşsam aynı şeyi söylüyor bana “Çek git uzaklara”. Ama ben seni buralarda bırakıp bir yerlere gidemem ki!

Aslında ben en çok, her şeyi ve herkesi bırakıp gitmeyi isteyenlerdenim ama bir tarafım, senli tarafım bırakıp gitmeme izin vermiyor. Seni o kadar çok seviyorum ki, günde bir kez göremezsem seni kendimi yiyip bitiriyorum. Eğer gidersem seni görme ihtimalim bile kalmayacak. Zaten sesini duymak, kokunu koklamak neredeyse imkansız benim için. Bir o tarafa bir bu tarafa savurduğun saçlarına dokunmak için neler vermezdim.

Ben giderken “Yanına almak istediğin üç şey nedir?” diye sorsalardı veya tekme savurduğum şişelerden birinden bir cin çıkıp da sana üç dilek dileme şansın nedir diye sorsaydı ilk cevabım her zaman “Sen” olurdun. Öyle ya insan yanında en çok sevdiğinin olmasını dilemez mi? Kim sevdiğiyle birlikte bir yerlerde yaşamak istemez ki? Kim bir yere giderken sevdiğinden ayrılmak ister? Bile bile kim ayrılık acısını yaşamayı seçer?

Ben bu nedenle seninle kalmayı seçtim. Uzaktan da olsa seni görebilmeyi, seninle aynı havayı teneffüs etmeyi, senin içtiğin sulardan içmeyi, gezdiğin yolları arşınlamayı seçtim. Buralardan çekip gitmeyi istememin bir nedeni de aslında sana olan sevgimin karşılıksız kalması. Umutsuz yaşanmıyor be sevgili. Senin beni sevme ihtimalin bile umutlarımı her zaman taze tutmama yetiyor. Gerçekten sevebilir misin benim gibi birini?

Seni yaşamın boyunca rahat ettirebilecek, kimseye maddi açıdan muhtaç olmayacak durumda olmak için gitmem gerekiyor ve bu tarafım “kalk git buralardan” derken, seni seven, sensiz yaşamayı beceremeyen tarafım da “otur yerinde” diyor. Sana olan aşkımı bilen büyüklerim ise “iki gönül bir olunca samanlık saray olur” atasözünü hatırlatıp senin gönlünü yapmamı öğütlüyor.

Bir gönül nasıl yapılır hiç bilemedim ben. Ben kendimi bildim bileli senden başkasını sevmedim. Senden başka hiçbir kişiye göz ucuyla dahi sana baktığım gibi bakmadım. Biliyorum sen de farkındasın sana olan hislerimin. Bazen kaçamak bakışlarında hissediyorum farkındalığını, bazen de kızar gibi çattığın kaşlarından anlıyorum. Nasıl bihaber olabilirsin ki seni sevdiğimden? Her sabah aynı saatte geçtiğin yolun köşebaşında öylece durup geçmeni bekleyen ve sen geçerken yerdeki yeni atılmış izmarit kalıntılarının üstüne basmamak için ayak değiştirdiğinde düşmenden korkup elini uzatan kaç kişi olabilir ki? Seninle konuşmak için bir fırsatını kollayıp seni gördüğünde sabahları “günaydın” diyen, hafta sonlarında ise peşinden ayrılmayıp gittiğin yerleri ardından gezen kaç kişi olabilir ki?

Biliyor musun sevgili? Ben seni sevmiş olabilirim ama ikimiz için iş, güç, sorumluluk, çoluk çocuk, aile gibi şeyleri de düşünüyorum ve ona göre hareket ediyorum. En kötü alışkanlığım sürekli seni düşünüyor olmam ve sana günaydın dediğimde cevap vermediğin için benim gibi kaybolup giden sigara içme alışkanlığım. Senden uzaklara gitmem mümkün olmadığına göre bu gidişle sigarayı da bırakıp gitmek mümkün değil.

Senden gidemememin nedeni işte böyle sevgili. Kuş olup uzaklara uçmak isterken, sana olan aşkım yüzünden ağaç olup kök salıyorum yaşadığın topraklara. Ben bir kez aşık oldum ve gitmek zorundayım ama hiç gidemedim senden.

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap