Anasayfa / Aşk Mektupları 31 Ocak 2016 181 views

Sana muhtacım

Sana muhtacım sevgilim! Hiç olmadığım kadar senin sıcaklığına muhtacım. Gecenin bir yarısı olmuş ve bu soğuk kış gününde ayaz yüreğime olduğu kadar hislerime de işlemiş. Buz gibi her yer, buz gibi düşünceler ve ben sana muhtacım ama sen yoksun. Aslında ben sana mecburum, ama sen bunu bilemezsin. Mıh gibi işlemişsin yüreğime ama sen bunu nereden bileceksin.

Sana muhtacım her şeyimle, her hücremle, her bir nefesimle. İstiyorum ki seni aldığım her nefeste içime çekeyim ve bir daha uzaklaşıp gitme diye nefesimi sadece kapalı duvarlar arasında vereyim. Ama hayat her zaman insanın istediğini vermiyor. Huzur istersin huzurun kaçar. Mutluluk istersin hüzünler etrafını sarar. Para istersin parasızlıktan canın çıkar. Seni istiyorum, sensiz kalmaktan korktuğum için bunu ifade edemiyorum. Hırsımdan ağlayıp kendimi sensizliğin girdaplarında boğulmaya terk ediyorum. Şimdi benim halimi bilsen ne yapardın sevgili? Benim gibi bir aşk sevdalısını yok sayıp mühürlenmiş gibi dudaklarını açmaz mıydın? Yoksa sarılıp bana kocaman, çaresizliği bir kenara bırakıp gel kollarıma diyip kemiklerimi acıtırcasına sarmalayıp omzunu sunar mısın ağlayan başıma? Uzaktan değil, hemen yanı başındaki kalpten gelen sesleri duyup yatıştırmaya çalışır mısın? Yoksa zalimliğin dik alasını yapıp duymazdan mı gelirsin?

Sana muhtacım şimdi, hem de hiç olmadığım kadar muhtacım. Uzaklarda değilsin benden, hem de hiç uzakta değilsin. Bir güvenebilsen kendine ve sana olan sevgime koşar gelirsin. Biliyorsun sana olan sevgimin benzersizliğini. Biliyorsun sana muhtaçlığımın tüm sebeplerini. Uzak değilsin belki şimdi ama sana istediğim an uzanamayan ellerimi bir yerlere sığdıramadığımı da biliyorsun. Her düşünce sensizlikte kulaklarımda çınlayıp suratımda gerçeğin tokadı gibi patlıyor.

Sana muhtacım sevgilim, bir daha doymamak üzere aç şu an muhtaçlığım. Ellerini istiyor sensiz kalan ellerim. Hayallerini bekliyor hayalsiz kalan düşüncelerim. Mutluluk pınarlarını sunuyor kalbim, kana kana iç diye sonsuza kadar. Hüzünleri bir kenara bırakıp sevinçlere ortaklık etmeni istiyorum tüm kalbimle. Sonsuzluğun bilinmeyenlerinde bir yolculuğa çıkalım istiyorum birlikte, geri dönüş bileti olmadan hep ileriye. Muhtaçlığım sesine, dudaklarına ve sevgine. Suya muhtaç kalan bir çiçek gibi sana muhtacım. Annesine muhtaç bebek gibi ilgine muhtacım. Bir tek gülümseme göster bana, muhtaçlığı yaşat şimdiki gibi ömrüm boyunca bana.

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap