Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 9 Mart 2010 5 views

ramiz dayı ile cengizin restleşmesi

Ramiz Dayı ile Cengiz’in konuşmaları.

Ben konuşacağım Ali.

Manyak mısın lan sen Cengiz? Dayı çiğner atar seni, sakız gibi gezersin ortalarda.

Onun için ben konuşacağım Ali. Sen baktığında efsane görüyorsun. Ben baktığımda bir adam görüyorum. O yüzden uza sen.

Oynayalım mı Dayı.
Benim oyunumla senin oyunun bir değil kardeş. Benim senden alacaklarımı, senin bu masaya koymaya cesaretin yok.
Demek ki birbirimizi tanımıyoruz Ramiz bey. Ben kazanmak için her şeyi koyarım bu masaya. Ben öyle severim ki bu oyunu. Sizin yerinize de koyarım. Ama sizin yerinize de oynarım. Belki benim sizden alacaklarımı sizin bu masaya koymaya cesaretin yoktur.

Çocuk güzel şey. Bende var bir tane 10 yaşında. Büyüyüp kocaman adam olsun isterim. Sizde var mı çocuk? Vardı tabi üç tane, yok 4 Azat’ı unutuyordum.
Ömer içerde Cengiz’de şeytan tüyü var demişti içerde. Haklıymış, var bir şeytanlık sende. Ma nihayetinde tüysüzün biriymişsin kardeş. Ne dersin, sen benimle cebelleşebilecek misin?
Azat kaç yaşında? 20 var mı? Bence siz hiç görmediniz Azat’ı. Gördünüz mü?

Ömer içerde senden bahsederken inanır mısın Ömere değil sana acırdım hep sana. Madem ki akrabalardan bahsediyoruz nedenini anlatayım sana istersen. Sen bu masada istediğin kadar kal. Ne yaparsan yap sen kazanamayacaksın, sen kaybedeceksin. Çünkü sen işin başında kaybetmişsin kardeş. Çünkü sen Eyşan’ı Ömer’e kaybetmişsin kardeş. Pot büyüdükçe sen gözümde küçülüyorsun kardeş. Madem ki sohbet ediyoruz kardeş. Biraz daha bahsedelim senden ha. Sen yalan söyledikçe şöyle yana doğru kaykılıyorsun hafifçe.

Umrumda değil. Sizin efsaneniz, sizin cesaretiniz, gücünüz, aklınız hiç biri hiç biri umrumda değil Ramiz bey.ben herkesi yenerim bu oyunda neden söyleyim mi umrumda değil. Ama senin umrunda. Bana Ömeri hatırlatıyorsun umrumda değil. Bana aşık olduğum kadından bahsediyorsun umrumda değil. Ben Ali değilim umrumda değil, ben ezel değilim umrumda değil. Anlıyor musun?
Senin kim olduğunu mu kardeş. Evet anlıyorum.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap