Anasayfa / Aşk Mektupları 30 Ekim 2009 21 views

platonik aşka mektup

Platonik Aşka Mektup. Aşk Sevgi dolu olmalı sevgiliye yazılan her mektup. Aşkı anlatmalı her bir satırı. Özlem kokmalı kelimeler. Ayrılıklarda bile sevgiyi ifade etmeli tüm cümleler. En Güzel Platonik Aşk Mektupları Aşk-Sevgi.Nette

Platonik Aşka Mektup

Bu gün yine geçtin önümden. Beni hiç fark etmedin bile. Olsun seni sensiz de severim ben. Sana uzaktan bakıyorum. Sana bakmak inanılmaz mutlu ediyor beni. Sen gidince aklım da senin peşinden sürüklenip gidiyor, yüreğim de. Yanında biri mi var, ona bir şey mi söylüyorsun, onunla gülüyor musun. İçim yanıyor. Ama senden sonra gördüğüm o insan birden senden biri oluyor. Senin baktığın her yer artık güzel, senin konuştuğun her insan, özel oluyor.

Sen evine şu yollardan gidiyorsun. Ardından yürüyorum. Beni fark etmiyorsun. Önünden geçtiğin evlere, gölgesinde yürüdüğün ağaçlara, her gün bindiğin otobüse bakıyorum. Senin gözünle bakıyorum. Sen yokken de o yollardan defalarca geçiyorum. Senin kokun, senin havan, senin auran sinmiş havaya. Sanki seni soluyorum.

Özlem bir yağmur gibi yağıyor üstüme. Damlalar yüreğime vuruyor. Gecenin karanlığında bir başınayım. uykularım bölük pörçük. Bütün rüyalarımda sen varsın. Gözlerim kapanır kapanmaz gözlerin yaklaşıyor. Sonra bir rüzgar alıp seni, benden uzaklara götürüyor.

Geceler boyu sabahlayıp uğruna, boşluğa düştüğüm sevdiğim, bir tanem, gözbebeğim. Yüreğimden mühürlendim sana. Şiirler havalanıyor kuşlar gibi, şarkılar ağlıyor yokluğuna. Sevgilim hayatı sende buldum ben, tükenirsem sen tüketirsin beni.

Akşamları ne yaparsın acaba? Sofraya oturduğun zaman yanında kimler var? Hangi yemeği severek yersin, neyi sevmezsin? Kitap okur musun? Hangi kitapları seversin? Ne tür filmlerden hoşlanırsın? Televizyon izler misin? Gece sokağa çıkar mısın? Arkadaşlarınla en çok neye gülersin? En çok kim kızdırır seni.hangi futbol takımını tutarsın?

Bilmeliyim. Senin hakkındaki bütün ayrıntıları öğrenmeliyim. Çünkü ben de o filmlere gideceğim, ben de o dizileri izleyeceğim, ben de o yemekleri seveceğim ya da nefret edeceğim. Bilmeliyim. Baştan kuruyorum dünyamı. Seninle yaşamaya başlıyorum.

Onca kalabalığın içinde, karmaşık yaşamın ortasında eğer sen varsan daha seni görmeden bir kuş gibi çırpınmaya başlıyor yüreğim. Bir ışık çarpıyor yüzüme, bir sıcaklık yürüyor göğsümde. Anlıyorum ki sen varsın. Sen ordasın. Sen gelmişsin. Bakmadan, başımı çevirip seni görmeden varlığının farkındayım.

Ey uzak uzak baktığım. Göz göze gelmeden, saçını okşamadan, değil bir rüyayı bir cümleyi paylaşmadan sevdiğim sevgilim. Bir aşk filiz verdi, fidan verdi, kök saldı içimde. Onu sana göstermek için ömrümü veririm.

Etiketler
Yorumlar

Yazıya 5 yorum yapılmış.

 1. Rabia 22 Ocak 2010

  süper bir siir ya çok etkilendim
  Tam benlikmis bu siir:
  bende birini bi kidabi kalmış onu Her Akşam öpüyorum sanki onu öpüyomus gibi oluyorum onun fotoraflarini sakliyorum bende 6 oldu ama O hala bilmiyor onu sevdigimi gizlice YIL sevdim. benim bir günlüğüm var onu sayfada onu satirda o var o var

  cok güzel şiirleriniz var tesekürler

 2. admin 23 Ocak 2010

  teşekkürler. beğenilerinizi kazanmak çok güzel.

 3. ozge 4 Ağustos 2010

  bencede harika bısı

 4. sevgi 25 Mart 2011

  süper şiir çokteşekkürler

 5. sevgi 25 Mart 2011

  süper şiir çok teşekkürler…

Yorum Yap