Anasayfa / Aşk Mektupları 19 Eylül 2009 19 views

platonik aşk mektubu

Platonik Aşk Mektubu. Aşk Sevgi dolu olmalı sevgiliye yazılan her mektup. Aşkı anlatmalı her bir satırı. Özlem kokmalı kelimeler. Ayrılıklarda bile sevgiyi ifade etmeli tüm cümleler. Her türlü mektup örneği Aşk Sevgi .net te

Birtanem.

Anlar mısın beni bilmem ama yine de duygularımı ve hislerimi dökmek istedim satırlara. Anlatmak istedim sana olan aşkımı umarsızca.

Sana uzaktan bakıyorum.

Sana bakmak inanılmaz mutlu ediyor beni. Sen gidince aklım da senin peşinden sürüklenip gidiyor, yüreğim de.. Yanında biri mi var, ona bir şey mi söylüyorsun, onunla gülüyor musun.. içim yanıyor. Ama senden sonra gördüğüm o insan birden senden biri oluyor. Senin baktığın her yer artık güzel, senin konuştuğun her insan, özel oluyor. Sen evine şu yollardan gidiyorsun. Ardından yürüyorum. Beni fark etmiyorsun. Önünden geçtiğin evlere, gölgesinde yürüdüğün ağaçlara, her gün bindiğin otobüse bakıyorum. Senin gözünle bakıyorum. Sen yokken de o yollardan defalarca geçiyorum. Senin kokun sinmiş havaya. Sanki seni soluyorum.

Akşamları ne yaparsın acaba? Sofraya oturduğun zaman yanında kimler var? Hangi yemeği severek yersin, neyi sevmezsin? Kitap okur musun? Hangi kitapları seversin? Ne tür filmlerden hoşlanırsın? Televizyon izler misin? Gece sokağa çıkar mısın? Arkadaşlarınla en çok neye gülersin? En çok kim kızdırır seni. Hangi futbol takımını tutarsın?

Bilmeliyim.

Senin hakkındaki bütün ayrıntıları öğrenmeliyim. Çünkü ben de o filmlere gideceğim, ben de o dizileri izleyeceğim, ben de o yemekleri seveceğim ya da nefret edeceğim.

Bilmeliyim.

Baştan kuruyorum dünyamı. Seninle yaşamaya başlıyorum. Onca kalabalığın içinde, karmaşık yaşamın ortasında eğer sen varsan daha seni görmeden bir kuş gibi çırpınmaya başlıyor yüreğim. Bir ışık çarpıyor yüzüme, bir sıcaklık yürüyor göğsümde. Anlıyorum ki sen varsın. Sen ordasın. Sen gelmişsin. Bakmadan, başımı çevirip seni görmeden varlığının farkındayım. Ey uzak uzak baktığım. göz göze gelmeden, saçını okşamadan, değil bir rüyayı bir cümleyi paylaşmadan sevdiğim sevgilim.

Bir aşk doğdu, yüreğimin topraklarında filiz verdi,
Yetişti, suladım onu duygularımla fidan oluverdi,
Aşkım o kadar verimli ki o fidan kök saldı içimde.
O fidan büyüyüp ağaç olacak, olgunlaştıkça sevginle.

Bu aşkı sana göstermek için ömrümü veririm.

Etiketler
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. ilknur 16 Mart 2011

    bilirmisin seni ne kadar sevdiğiimi delicesine seviyorum seni ama sen benim varlığımı bile bilmezken benim hayallerim imkansız kalıyor.bıktım usandım ölmek istiyorum ama seni bir daha görememek beni engelliyor.seni seviyorumm aşkımsın bebeğimsin sana ölürüm gelde gelirim öl de ölürüm ama git dersen asla gidemem.eğer benimle değilde bir başkasıyla evlenirsen evlendiğin kızn gelinliği kefenim olsun sevdiğim kefenim olsun.eğer bu mektubumu okurken gülersen hoş karşılarım.evet gerçekten.seni seviyorum.ben ilk defa sende bir başka odum sende olgunlaştım senin bir gülüşün yeter bana.inan beni pazara kadar deil mezara kadar sevdim sevyorum ve seveceğim imkansızım eğer ölürsem üzülme ben orda hep seni beklio olacağım.beni çok bekletme olurmu??<3 <3 <3

Yorum Yap