Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 5 Şubat 2016 28 views

Özlemek aşkın kanununda var

Aşkın hapsettiği bedenlerde bazen isyan, bazen de özlemlerden şikayet edilir. Sevgiliyi özlemek, aşkın yazılı olmayan kanununda olan bir şey. Aşkı içinde barındıran her yürek, özlemeyi benimsemeli, hatta sevgiliyi yanındayken bile özlemeyi becerebilmelidir.

Bir sabah uyandığında sevgiliyi yanında bulamayıp onu özleyeceğin korkusu ele geçirirse beynini, ölecek gibi hissedersin kendini. O his yüreğinden yukarılara çıkarak burnunun direğini sızlatır ve gözyaşlarının akmasına engel olamazsın. Gözyaşlarına karşı duyarsız kalamaz insan. Sevgilin yanındayken kapılırsan bu hisse ve gözyaşların ıslatırsa narin yüzünü sevgilin sorar sana “Durup dururken ne oldu sana” diye. Gözyaşlarını silmeden sımsıkı sarılırsın ona aniden. “Yok bir şey” dersin. O kadar çok sarılırsın ki ona farkında olmadan sımsıkı sarmalarsın kollarınla. O anda kulağına doğru “Seni öyle çok seviyorum ki inan bana” diyesin gelir. “Beni asla sensiz bırakma, kendini özletme” diyerek yalvarırsın.

Özlemek aşkın kanununda var, o nedenle özlemekten başka hiçbir şey yapamazsın bazen. Sizi birbirinizden ayrı koyan kadere, ekonomik koşullara, yaşama savaşının varlığına, iş yaşamının mecburiyetine, zaman ve mekan kavramlarına düşman olursun. İsyanlarınız özlemlere neden olan her şeye ulaşır bir süre sonra. Sevgiliyi her zaman isyanların dışında tutup aşkınızı birlikte yaşama isteğiyle hayaller kurarsınız.

Özlemle başlayan her acı his, buluşmalarda yerini sevinçlere, parlayan gözlere, sevgi ve hasret dolu öpücüklere bırakır. Eller ilk kez bir araya gelip kenetleniyormuş gibi birbirinin üstünde, parmak aralarında sevgilinin parmakları birbirine geçmişken öyle çok sıkı tutulur ki eller bir daha ayrılmamacasına birbirini tutar.

Özlemek, buluşmak ve kavuşmak, hasretin ardından kavuşulduğunda sevişmek gibi aşkın yazılı olmayan kanununda var. Aşk yangınlarını oluşturan en temel nedendir özlemek. İnsanı ağlatan, uykusuz bırakan, beynini yeme noktasına getiren hep sevgiliyi özlemektir. Özlemek ve kavuşmak arasında, bir aşk uğruna yaşamak alır gider seni gerçek hayattan. Zaman zaman uğramak üzere aklın hayalle gerçek arasında dolaşır durur. Ne zaman gerçekten kavuşacak iki ayrı beden diye sorular oluşur.

Özlenen sevgili için d aha zordur hayat. Aşk ile bekleyen birinin tüm beklentilerini karşılamak mümkün değildir. Her ne kadar özlem giderecek olsa da kendi özlemlerini ikinci plana atanlarda vardır. Aşk fedakarlıktır kanunda. Aşkın kanununda sevmek, sevilmek gibi özlemek, kavuşmak, fedakarlık, mutluluk ve acı vardır.

Aşkın kanununda bulunan tüm güzellikler sizleri bulsun!

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap