Anasayfa / Aşk Yazıları 19 Ocak 2016 16 views

Kumdan kaledir aşk

Bir gün silinip gidecek kumdan kaleler oluşturmuşum yüreğimde. Farkına vardığımda kumdan kalelerim yıkılmış, silinip gitmişti gözyaşlarımla. Ardından bakakaldığım anılarla baş başa kalmıştım gönül kırgınlıklarıyla. Yıkılıp gitmişti itinayla yaptığım aşktan imal edilmiş kumdan kalelerim.

Aşkımı, sana duyduğum hislerimi kumdan kalelere benzetmemin nedenini açıklayayım istersen! Seninle bir sahilde tanışmıştık hatırlarsan. Sana bakarken fark etmeden bir çocuğun itinayla yaptığı kumdan kaleye basmış ve kumdan kalenin yıkılmasına sebep olmuştum. Sen bana gülmekle meşgulken ben çocuğu teselli edip hemen yeni bir kumdan kale yapmaya girişmiştim. Sen yanımızdan yüzünde kalan gülmenin etkisiyle geçip giderken ben hızlıca kalenin dış surlarını yapmaya koyulmuştum bile.

O sarışın çocuk benim hızlıca yaptığım kumdan kalenin her karesini incelemiş ve nasıl da hızlı yaptığıma şaşırıp sorular sormuştu. Ben ona kumdan kale yapmanın inceliklerini anlatırken aslında bir aşkın aşamalarını anlattığımı sonradan fark ettim. Kalenin yapımı bittiğinde akşam serinliğinin etkisiyle büyüyen dalgalar gelip kaleyi yıkmıştı.

Ertesi gün aynı sahile erkenden gidip seni tekrar görme umudumla baş başa seni beklemeye başladığımda sarışın çocuk sahile tekrar geldi. Bu kez denizden daha uzağa yapmaya başlamıştı kalesini. O kumdan kalesini yaparken ben belli etmeden onu izliyordum. Seni görmek için etrafıma bakınırken o çocuk yanıma geldi. Beni hatırladığını ve yaptığı kalesine bakmamı söyledi. Onu tebrik edip başını okşarken sen geldin yanımıza. Dün gülerek geçtiğin kumdan kalenin yanında bana ve çocuğun yaptığı kaleye hayran hayran bakıp bu kez sevgiyle gülümsemiştin ve biz seninle bu şekilde tanıştık.

Aramızdaki yaşanan ve benim adını aşk koyduğum hisler yoğunlaştıkça benden uzaklaşman korkusuyla çocuğun yaptığı kaleyi sana bir türlü söyleyemedim. Ama aramızda yaşanan tüm tartışmalara, tüm iyi anlara rağmen her gün seninle daha iyi bir an geçirmek için kalbimde yeni kumdan kaleler inşa ettim. Her yeni kaleye yeni bölümler ekledim ve seninle olan ilişkimiz uzadıkça baktım ki koskoca bir şehir oluşmuş yüreğimde.

Unuttuğum en önemli şey kumdan kalelerin bir gün yağmurla veya denizdeki dalgalarla yıkılıp gideceğiydi. Aşkımız için yaptığım kumdan kaleler de işte o gün, ayrıldığımız gün gözümden akan yaşlarla yıkıldı. O günden beri yeni bir kumdan kale yapmadım gönlümde. Sen gittikten sonra o kadar çok ağladım ki asla yeni bir kale oluşmaz ıslanan kumlardan.

Sesleniyorum sana yüreğimden! Gel, yeniden kumdan kale yapayım sana aşktan. Kumdan kaleler oluşturalım her gün yeni baştan. Ne dalgaya, ne yağmura, ne de gözümden aşklara kurban vermeden kumdan kalelerde yaşayalım aşkı yeni baştan.

admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap