Anasayfa / Aşk Mektupları 3 Kasım 2015 121 views

Kalbe söz geçmez

Sen gittin ama ne kalbimdeki seni, ne de sana olan aşkımı beraberinde götüremedin. Ne hayallerimi, ne de umutlarımı eritemedin. Sadece gittin, belki bir daha dönmemek üzere gittin. Bilmiyorum geri dönüp dönmeyeceğini. Unutma sevgili! Kalbimdeki seni götürmediğin müddetçe bekleyeceğim seni.

Sen gittikten sonra yalnızlığın pençesine düştüm. Yalnızlık denilen şey aldı beni benden, ne ruhum benimle, ne de aklım yerinde. Sadece seni düşünmekle ve seni hayal etmekle meşgulüm. Kalbe söz geçmez bilirsin bu duyguyu! Sen gittikten sonra bir ağrı saplandı kalbime. Sanki ruhum ayrılmak istiyor bedenimden ama canımı acıtmadan çıkmamak içinde uğraşıyor. Yatıştırmak imkansız bu tarifi imkansız acıyı, bildiğini okuyor yine, yine bilmediğim ve daha önce tatmadığım acıları yaşatmak için mücadele ediyor. Bilirsin tüm bu hislerin nedenini, çünkü kalbe söz geçmiyor sevgili.

Hatıralarımız canlanıyor gözlerimde. Yüreğim kan ağlıyor senli hayallerde. Bazen susuyor sesin, bazen de haykırıyor beynimde. Seni sevmiyorum artık diye. Bilsen ne çok acı çekiyorum sensizlikte. Kalbe söz geçmez bilirsin sevdiysen bir kere.

Hayal etmesi bile güzel seni. Her kelimen aklımda canlanıyor daha dün gibi. Gözümü kapasam yanımdasın sanki. Her halinle, her şeyinle hala benimsin gibi. Kalbe söz geçmez bilirsin sevgili.

Oysa seninle yakalamıştım mutluluğu. Fark ettim sen varken huzuru. Uzağımdasın belki mutlusundur sen şimdi. Kalbe söz geçmez bilirsin sevgili. Oysa gözlerinde görüyordum aşkı. Sözlerinde buluyordum saflığı. Yüreğimde hissediyordum varlığını. Kalbe söz geçmez bilirsin. Söyle şimdi bensiz daha da mutlu musun sevgili?

Sen gittikten sonra düşünüp duruyorum seni. Aramızda bulunan dağları hesaplıyorum ekleyerek tepeleri. Uzaklar aramıza girse de, umudumu alıp götürse de, bana ait bir şey var sende. Kalbe söz geçmez bilirsin. Benimleyken attığın mutluluk nidaları olacak seninle. Belki sahte belki gerçek bilmiyorum ama hatıralar yaşatacak senide beni de.

Bilinmez bir geleceği seçtiğinde düşündün mü tüm bunları? Kalbinden söküp atabildin mi beni? Ben başaramadım senli her şeyi silmeyi. Silinmeyecek bir yerlere kazınmış içimdeki sevgi. Ben yaşayacağım sevgimizi sen olmasan da yanımda. Unutma sevgili! Sen kalbimde yaşadığın sürece hep var olacaksın benimle.

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap