Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 7 Ekim 2015 14 views

Kadının Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır

Erkekler kadınların kendilerinden etkilenip etkilenmediğini, hoşlanıp hoşlanmadığını bilmek isterler. Bir kadının sizden hoşlanıp hoşlanmadığını tespit etmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Bu yolları bu yazımızda sizlerle paylaşacağım. Umarım yazımızın sonunda sizde kadınların tepkilerinden yola çıkarak sizden hoşlananları anlayabilirsiniz.

Aşk gözlerde başlar diye bir söz vardır. Onun için gözlerin tepkileri size çok önemli ipuçları verir. Bu ipuçlarını değerlendirerek karşınızdakinin sizin hakkınızda olumlu veya olumsuz düşüncelerini sezinleyebilirsiniz. Bunu söylememin nedeni gözlerin ruhun aynası olduğuna inanmamdır. Belki bu inanış size çok klişe bir söz ve inanış gibi gelebilir ancak ilişki uzmanlarının üstüne basa basa belirttikleri şey; kadının gözlerindeki bakışın anlamını okumayı bilirseniz, gerçek duygularını çözebileceğiniz demektir. Hoşlanan kadının bakışlarını tarif etmeyle başlayalım. Bakışlarının sizin üzerinizde kaldığını farkederseniz o kadın sizden hoşlanmış demektir. Sizinle göz göze gelmemeye çalışırken, sizin bakmadığınız anlarda sizi incelemeye devam ederler. Bu bakışlar göz göze geldiğinizde kaçmaya çalışsa da sizin farkettiğinizi anladıkları anda hafif mahçup, hafif isterik bir hal alırlar. Bu durumda kadın size ilgi duyuyor demektir. Siz, eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız bu bakışları ilk etapta umursamazmış gibi davranın ancak bir müddet sonra bu kaçamak bakışları yakalamaya çalışın. Böylelikle gözgöze gelme anı yakalamış olursunuz. Yakaladığınız bu anları iyi değerlendirip birbirinizle tanışma konusunda ilk adımı atmaya götürebilirsiniz.

Davranış bilimleri seminerlerine katıldığım zamanlardan beri bildiğim ve vücut dilinin duyguları anlatmadaki etkilerini birebir test edip sonuçlarının doğruluğundan emin olduğum için sizlere ikinci önerim kadının hareketlerini anlatmak olacak. Hoşlanan kadının hareketleri aynı zamanda onun vücut dilini oluşturur. Her ne kadar konuşmak birisinin kendisini ifade etme yolu olarak bilinse de bazen sözlere inanma derecesi kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu nedenle sizi sözlerinden çok hareketleri ve beden dilinin anlatmaya çalıştıkları ilgilendirmelidir. Kadının oturuş şekli, konuşurken takındığı tavırlar, her fırsatta size dokunmak istemesi gibi beden hareketleri size çok önemli ipuçları verebilir. Bunları birer örnekle açıklamaya çalışalım. Kadın otururken dizlerini size doğru döndürüyorsa, konuşurken size yakınlaşmak ister gibi eğiliyorsa, gözlerinizin içine bakarak konuşabiliyorsa, etrafta olup bitenlere aldırmıyorsa, elinize veya ayağınıza dokunmaya çalışıyorsa sizden hoşlanıyor veya etkileniyor demektir.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap