Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 9 Ekim 2015 16 views

Kadının en güzel olduğu yaş

Kadın şarap gibidir, yıllandıkça (yaşlandıkca) tadı ve görüntüsü mükemmelleşir diye bir inanış vardır. Aslında bakmayı bilirsen kadın her yaşta güzeldir ve yaşına göre çekiciliği vardır. Güzellik her ne kadar göreceli bir kavram olsa da genel hatlarıyla güzellik algılaması dış görünüş odaklıdır. Bu nedenle biz Türkler arasında yaşı biraz geçkince olan ancak güzelliği hala yerinde sayan kadınlar için “cami yıkılmış ama mihrap yerinde” diye bana göre absürd bir deyim kullanılır.

Kadının en güzel olduğu yaş nedir biliyor musunuz?

Dünya genelinde değişik zamanlarda ve değişik ülkelerde yapılan anketler gösteriyor ki bayanların en güzel olduğu yaş 18-20 ‘dir. Gençlik yaşı olarak algılanan 18-20’li yaşların bayanlarda dış görünüş olarak güzelliğin mükemmelliği yakaladığı yaşlar olarak algılanmaktadır. Bu algılamanın ne kadar yanlış olduğu son zamanlarda yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. En güzel olunan yaşın 35 olduğu tespit edilmiştir. Bunun nedeni olarak da kadınların yüz hatlarının ve vücut hatlarının tam olarak bu yaşlarda mükemmelliği yakaladığı belirtilmiştir. Kadın, 35 yaşında iken erkeğe nasıl davranacığını, erkeği etkilemeyi, makyaj yapmayı, gülmeyi, durmayı, giyinmeyi vs. bir çok şeyi öğrenmiş olmaktadır. Kadınların en çekici olduğu yaş 35 yaşdır. Bana göre tüm çekiciliğini ve dişiliğini kullanmayı bildikleri için farklı görünürler.

Kadın şarap gibidir sözünü doğrulayan araştırmalar gösteriyor ki yıllar kadına güzellik katıyor. 2000’den fazla kadın ve erkekten oluşan araştırma grubundan çıkan sonuç güzelliğin görünüm kadar kişilikle de bağlantılı olduğu açıklanıyor. Kadınlar kişilikleri oturup olgun bir bayan olduklarında daha güzel görünüyorlar.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap