Anasayfa / Mizah 28 Ocak 2016 3 views

Kadın aklı fıkrası

Kadın aklı fıkrasına Temel’in bakış açısını yansıtan çok komik bir fıkra ile sizleri güldürebilmeyi amaçlıyoruz. Kadının aklı nerede kalmışsa Temel böyle düşünmüştür? Kadın aklı her zaman orada mıdır? Kadın aklı Laz aklıyla birleşir ise Temel’in düşüncesi ne olur sizce?

Kadın aklı fıkrası tüm bu sorulara cevap vermektedir. Daha fazla merakta bırakmadan sizleri kadın aklı fıkramızla baş başa bırakıyoruz.

Temel karısı Fadime’den gizli gizli köydeki yamacın arka tarafına yeni bir ev yapıyormuş. Fadime anlamasın diye de çok dikkatli davranıyor ve çok sevdiği eşi Fadime’ye sürpriz yapmak istiyormuş. Bu nedenle evin bulunduğu tarafa eşinin gelmesine kesinlikle izin vermiyormuş. Fadime’nin oradan geçmesine neden olan işleri bile kendisi gönüllülük esasına göre kabul ediyormuş ve böylelikle Fadime’nin evin yakınına bile yaklaşmasına fırsat vermeden inşaatı devam ettiriyormuş.

Büyük bir gizlilik içinde sürdürdüğü inşaat işi bittikten sonra Fadimeyi yanına alıp yamaca gitmiş. Evi göstererek sana sürpriz hazırladım. Gel bak bakalım yeni evimiz nasıl olmuş demiş. Fadime bahçe kapısından içeri girdikten sonra meraklı gözlerle evin dış görünüşünü, bahçeyi, çevresini dikkatlice incelemiş ve Temel’e dönerek “iyi ama Temel, bu evin kapısı yok” demesi üzerine Temel; “kadın, aklın fikrin dışarı çıkmakta değil mi?” demiş.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap