Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 16 Ocak 2016 11 views

İyi eş olacak erkek tipi

Kadınlar evlenmeden önce hayallerini kurdukları beyaz atlı prensin nasıl bir eş olması gerektiği ile ilgili olarak bazı kriterler belirler. Kadınların aradığı ideal eş tipinde sanıldığı gibi boy posun ve yakışıklılığın pek önemi yok. Çünkü kadınlar öncelikle karakterli erkekleri hayal ederek karakter bazlı bir değerlendirme sonucunda erkeğini seçerler. İyi eş olacak erkek tipi karakterli olacak ve baba figürünü tam anlamıyla hissettirecek.

İyi eş olacak erkek tipi nasıl olmalı diye sorulan bayanların büyük çoğunluğu önceliğini karakter, baba, güçlü, sorun giderici, özgür ruhlu, inançlı diye sıralamaktadır. Bu kriterler de gösteriyor ki kadınlar öncelikle karakter yapısı sağlam olan erkekleri kendilerine ideal eş olarak seçmektedir. Aile babası olacağı yönündeki özelliğini hissettiren erkeklerin diğerlerine göre ideal eş olmak için şansı biraz daha fazladır. Koruyup kollayacak bir erkek her zaman kadınlar tarafından tercih edilme sebebidir. Zor zamanlarda başını yaslayacak birini hangi kadın istemez ki? Karşılaşılan sorunlarda sorun çözücü olanlar, sorunu büyütmektense kısa yoldan adil bir çözüm getirenler kadınlar için iyi eş olacak erkek tipi olacaktır. İnançlı erkekler kadınları her zaman etkileyen erkek tipleridir. Bunun altında yatan gerçek ise inançlı birinin adalet değerleri her zaman daha güçlüdür inancı yatmaktadır. Evliliklerde en büyük tartışmalar kişisel hak ve hukuklar üzerindeki ihlallerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle inançlı erkeklerin hem kendilerine saygıları vardır, hem de eşlerine saygıları olacaktır kuramından hareket eden kadınlar ideal eş tipi olarak erkeklerde inançlılık kriterini baz almaktadırlar. Son olarak iyi eş olacak erkek tipinde kadınların aradığı bir başka özellik ise özgür ruhlu olmalarıdır. Özgür ruhlu erkeklerin daima kendini geliştiren ve çevresine bunu yansıtan özellikleri bulunduğu için kadınlar özgür ruhlu erkeklerle asla sıkılmadan bir ömür geçirebilecekleri inancını taşırlar.

Evlilikler için çok önemli olan bir ömür boyu bir insanla birlikte olma düşüncesine katlanmak için erkeğin ve kadının daima değişen çağa ayak uyduran, kendini geliştirebilen, aile ortamına ayak uydurabilen yapıları olmalıdır. İyi eş olacak erkek tipi, kadınlar için her zaman bu beş özellik baz alınarak değerlendirildiği söylenmektedir.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap