Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 24 Ocak 2016 22 views

İmkansız diye bir şey yoktur

İmkansız diye bir şey yoktur ve imkansız diye düşünülen şeylerin mutlaka bir çaresi bulunmaktadır. İmkansızlıklar içinde bulunan bireylerin kendilerine yardım etmesi için bir yol bulmaları an meselesi olabilir. İmkansız olarak bilinen birçok olayın veya hedefin, gözden kaçan veya umursanmayan özellikler nedeniyle ulaşılmaz olduğu düşüncesi baştan kaybetmeye neden olmaktadır.

İmkansız diye bir şey yoktur düşüncesinin altında yatan gerçek bu farkın ortaya çıkmasında gizlidir. İmkansızı istemek veya hedeflemekle ilk adımı atmış olursunuz. İmkansız diye düşünülen olay veya hedeflerin her yönünü inceleyerek kısa yoldan veya uzun yoldan hedefe ulaşmanın yolları bulunmaya çalışılmalıdır. Aşk hayatında veya iş hayatında hedeflenen başarılara ulaşmanın yolları farklı olacaktır. Ama unutulmaması gereken konu hedefe ulaşmak için çaba göstermeniz gerektiğidir.

İmkansız aşk diye bir şey yoktur. Aşık olduğunuz kişiye ulaşabilmenin yollarını denemeden veya aşık olduğunuz kişinin sizden çok üstün olduğunu düşünerek ona açılmayı ve düşüncelerinizi ona anlatmayı bile denemeden imkansız aşk tanımı yapmamalısınız. Çevrenizde gördüğünüz güzel kadınların hiç de yakışıklı sayılmayacak erkeklerle dolanmaları, çok yakışıklı erkeklerin ise kollarında fizik olarak güzel olmayan kadınlarla dolaşmaları buna verilecek en güzel örnekleri oluşturur. İmkansız diye düşünülen olayların gerçekleşmesini sağlayan da aşk konusunda olduğu gibi bireylerin uyanık, akılcı ve disiplinli davranışları sonucu olmaktadır. Bir şeyin imkansız olduğuna inanırsanız gerçekleşme ihtimalini daha başlamadan devre dışı bırakmış olursunuz. İmkansız diye bir şey yoktur düşüncesine en güzel örnek Amerika’dan geldi.

Amerika’da yaşayan yaşlı bir adam vardı. Bu adamın hayatta kalan ve kendisine yardım edecek olan tek oğlu David ise hapisteydi. Yaşlı adam geçimini sağlamak için sahibi olduğu tarlayı sürüp patates ekmesi gerekiyordu ama ne kendisi tarlayı sürecek kadar sağlıklıydı ne de kendisine yardım edecek birileri vardı. Patates tarlasına ekeceği patateslerden başka maddi bir geliri olmadığı için de oğluna maddi anlamda yardım edemeyecekti. Bu durumdan dolayı fazlasıyla üzgün olan yaşlı adam çareyi oğluna durumu bildirip kendisinden maddi anlamda umudu kesmesini belirten bir mektup kaleme aldı.

“Sevgili David;

Patates bahçemi sürüp belleyemeyeceğimden ve bu sene patates ekip para kazanamayacağımdan dolayı kendimi çok kötü hissediyorum. Bahçeyi kazmak için oldukça yaşlanmış sayılırım ve sağlığım da pek iyiye gitmiyor. Burada yanımda olsan bütün derdim bitecekti ama sen yoksun. Biliyorum ki sen bahçeyi bizim için sürer ve bellerdin. Ancak sen olmadığın için ve benim de sağlığım buna el vermediği için bu sene patates ekmem imkansız bir hal aldı ve bu nedenden dolayı da sana maddi olarak destek sağlayamayacağım için özür dilerim.

Sevgiler Baban”

Yaşlı adam birkaç gün sonra oğlundan bir mektup aldı.

“Babacığım, Allah aşkına sakın bahçeyi kazma. Bahçeden gelecek paranın sana da bana da faydası olmayacak. Ben o tarlaya daha önce öldürdüğüm kişilerin cesetlerini gömmüştüm.

Sevgiler David”

Yaşlı adam mektubu okuduktan sonra hemen yaktı ve küllerini ıslatıp lavabodan su ile lağıma akıttı. O gecenin sabahına doğru FBI ve yerel polis çıka geldi ve tüm bahçeyi kazdı ama hiçbir cesede rastlamadılar. Yaşananlardan dolayı yaşlı adamdan özür dileyerek gittiler. Aynı gün yaşlı adam oğlundan bir mektup daha aldı.

“Sevgili Babacığım,

Şimdi tarlaya patatesleri ekebilirsin. Bu şartlarda yapabileceğimin en iyisini yaptım.

Sevgiler, oğlun David”

İmkansız diye bir şey yoktur. İmkansız diye düşünülen birçok konu bu hikayede anlatılana benzer çözümlerle açıklığa kavuşmuştur. Siz yeter ki başarmayı isteyin.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap