Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 29 Eylül 2009 6 views

imamdan öpüşme yasağı

İmamdan Öpüşme Yasağı. Türk ve islam hayatını değiştirmeye yönelik ibretlik olaylar burada. Kültür ve dini inançlar üzerine bu kadar oyun oynanan başka bir ülke yoktur. Titre ve kendine dön türkiyem.

İmamdan öpüşme yasağı

Malatya’nın meşhur Şeker İmam lakaplı Celal Tilgen Cuma vaazında Domuz Gribini konu ederek öpüşmeyi yasakladı. Şeker İmam bundan sonrada öküz gribinin çıkabileceğini ifade etti.

Malatya’daki renkli kişiliği ile bilinen ve gündemdeki konuları Cuma namazı vaazlarında işleyen Şeker Hoca lakaplı Şeker Cami İmamı Celal Tilgen bu hafta Domuz Gribi hastalığı üzerine konuştu.

İşte İmamın Konuşması:

Sağlıklı olmanın gerektiğin ive sağlıklı olamayanların dini vecibelerini de yerine getiremeyeceğini belirten Şeker İmam; Öpüşmeyi yasakladım. Diyeceksiniz ki Sen 4. Murat’mısın. Şunu yasakladın bunu yasakladın. Bu cemaatin sağlığı benden sorulur. Şuanda camiye geldiniz cami temiz olacak hijyenik olacak. Çünkü siz gelip burada ibadet ediyorsunuz. Sağlığınıza zarar verecek şeyleri söylememiz gerekiyor. Öpüşmek çok iyi bir şey değildir. Dinimizde bunu çok tasvip etmiyor. Erkek erkeğe öpüşüyor. Nefes nefese hastalık bulaşıyor ter bulaşıyor. Ellerimizi sık sık yıkamalıyız. Bakınız günde 5 defe abdest almanın esprisi budur. İslam dini bu problemi çözmüştür. diye konuştu.

Hastalıkların her zaman olabileceğini ve bugün gündemdeki Domuz Gribinin gidip yarın İnek Gribinin gelebileceğini belirten Şeker İmam; Bütün hastalıkların temelinde temizliğe dikkat etmemezlik var. Kesinlikle öpüşmeyin. Hakikaten öpüşmeyin. Zaten erkek erkeğe öpüşmek çok hoşta değil. Ter bulaşıyor nefes bulaşıyor. Domuz gribi bulaşıyor Kuş Gribi bulaşıyor. Yarın Öküz Gribi bulaşır. Hep isim değişiyor. ifadelerini katardı.

Kaynak Mynet haber

NOT: Bu haber komik olaylar ve komik kapsamında internette dolaşıyor .

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap