Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 11 Aralık 2015 13 views

Her işi zamanında yapmak

Her işi zamanında yapmak gerekir. Bir tanıdığım der ki “Şu üç şeyi kendine ilke edin (Üşenme, erteleme, hemen yap).” Zamanında yapılan iş, gün gelir sizin için bir kurtarıcı olabilir. Her işi zamanında yapmakla ilgili bu hikayemiz de bize bunu öğütlüyor. Dini bir hikaye olan her işi zamanında yapmanın konusunu geç kılınan namazlar ve ertelenen oruçlar oluşturmaktadır.

Her işi zamanında yapmak

Adamın biri dünyada iken namazını geç de olsa kılar, orucunu da geç de olsa tutarmış. Bu adam gün gelip de ecelle tanıştıktan sonra öbür tarafa gitmiş. Saç telinden ince olan Sırat Köprüsünden geçerken Cehenneme düşmüş.

Cehennemde yanmaya başlayınca çektiği acının da etkisiyle başlamış bağırmaya “ nerede benim kıldığım namazlar? Nerede benim tuttuğum oruçlar” diye. Yaklaşık 10 dakika sonra kendisine doğru uzanan eli görünce “Neden bu kadar geciktiniz? Bakın ben cayır cayır yanıyorum” diye sormuş.

Kendine uzanan elin sahibi “Sen namazlarını geç kıldığın ve oruçları zamanında tutmadığın için geç geldim. Her işi zamanında yapmak bunun için çok önemlidir.” demiş.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap