Anasayfa / Aşk Mektupları 25 Ekim 2015 75 views

Gizli Aşkıma Mektup

Gizlice sevdim seni. Bazen kendim bile platonik bir aşk mı yaşıyorum yoksa gerçek bir aşkın pençesinde mi kıvranıyorum diye muallâkta kaldığım oldu. Çok acılar yaşadım aşkın dipsiz kuyularında. Nice kıvranmalar kapladı yüreğimi, sancıları takmış peşine gelirken!

Bu zamana kadar ne senin ne de bir başkasının bana eza etmesine izin vermedim. Kendim yeterince eza ediyordum kendime. Senin aşkın girdiğinden beri kalbimin tam orta yerine, kimseye fırsat vermedim acıları kendim yaşayayım diye. Ne umutlar beslemiştim oysa. Nice hayaller süslemişti karanlık düşüncelerimi. Senin hayalin aydınlatmıştı kapkara gecelerimi. Şimdi söylüyorum sana olan sevgimi. Şimdi itiraf ediyorum beni kemirerek bitiren düşüncelerimi.

Neden şimdi diye soracaksın belki! Kendime bile itiraf edemediğim duyguların esiriyken nasıl açıklayabilirdim içimdeki set tutmaz nehirleri. Bazen derin sessizlik kaplardı gecelerimi. İşte o gecelerde susarak dizginledim düşüncelerimi ama her defasında hıçkırıklarım bozdu sessizliğin dinlenen seslerini.

Seni sevdikçe aştım tüm engellerimi. Seni sevdikçe çağladım kendi dünyamda. Belki sırf bu yüzden sevmekten hiç bıkmadım. Aşkımı sana hediye ettim, sevdamı kimseye söylemeden yaşadım.

Ömrüm boyunca korudum kalbimi, ne kadar kırılmış olsa da, seni sevmekten hiç caymadım. Yeniden, hep yeniden sevdim seni, sevdamı hiçbir kimse için satmadım.

Sensizlik, gizli sevdam ve bu durumdan haberi olmayan şaşkın komşular ve ailem itti bunları anlatmaya. Seni sevebilmek için özel sebepler aramadım kendimce. Sonra başardığımı görünce çok sevindim ama seni sessizce uzaktan sevdim. Gizlice aşık oldum yürüyüşüne, gizlice vuruldum gülüşüne, gizlice sokuldum senli düşlerime. O zamandan beri sen benimlesin, ben seninleyim hayallerde.

Yüreğim seni her gördüğünde yıldırımlar düşürdü tam orta yerine. Sağanaklar uğradı, arkandan bakakalan özleyen gözlerime. Seni bekledim ömrümce, seni istedim nefesim yettiğince. Çok bekledim seni bir tanem ama beklentilerimden vazgeçtim.

Şimdi açıklıyorum gizlice yaşadığım duygularımı. Şimdi anlatıyorum hayal ve düş saflığında ilerleyen özlemlerimi. Sınırsızca sevip sınırlar ötesindeki ulaşılmaz olan sevgili! Dayanamıyorum artık gizli aşkın hipertansiyonlarına. O kadar seviyorum ki seni bazen seni sevdiğimi bile söyleyemeden öleceğim diye korktuğumdan açıklıyorum hislerimi.

Şimdi öğrendin nedenini bu gizli aşkın. Bu mektupla anlattım duygularımın sadeliğini. Bu mektupta işledim aşkımın yüceliğini. Şimdi sıra sende sevgili! Sende sevebilecek misin beni, tıpkı benim seni sevdiğim gibi? Sen de süsleyebilecek misin gerçekleşmesi zor olan hayallerimin gerçekliğini?

Söyle sevgili! Gizli aşkına cevap verebilecek kadar yürekli misin şimdi?

admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Nesrinhan 10 Mayıs 2016

    Platonik aşkım Çağatay’a gelsin bu mektup

Yorum Yap