Anasayfa / Aşk Yazıları 13 Ocak 2016 12 views

Giderken

Giderken seviyorum deme sakın. Giderken arkana bakma hüzünlü gözlerle. Giderken sallama narin ellerini kokusu yayılıyor. Giderken öpme beni sevgilim, dudaklarının izi kalmasın bende. Giderken bir şey söyleme sevgilim, sesinin izi kalmasın kulaklarımın derinliklerinde.

Seviyorsan eğer ayrılık olmamalı kelime literatüründe. Severek ayrılalım, ayrılsak da arkadaş kalalım saçmalıklarını sıralama bana. Severken gidilmez sevdiğinden uzaklara. Severken aynı ortamlarda arkadaş muhabbetleri edilmez. Sevgi öyle kolay kazanılıp kolay kaybedilen bir şey değildir sevgilim. Severek ayrılınmaz hiçbir zaman. Seviyorsan ayrılamayacağını daha önce defalarca söyledim sana. Ayrılık bir tercihtir ve herkes kendi tercihini yaşar hayatta.

Eğer ayrılacaksan benden, sana ait hiçbir şey bırakma. Aşk yakıyorken yüreğimi, ayrılığın ardından kalanlarla daha da yakamam geleceğimi. Bir tek parça kalmasını istemem senden. Anılarla yaşayacak kadar nefret etmedim henüz senden. Aşk ve nefret bir araya geldiğinde kara sevdalar çevirir etrafını. Biliyorum bunların ne anlama geldiğini. Daha ayrılık ve arkadaşlık kavramlarını aynı cümlenin içinde kullanmaya başladığında fark ettim beni bekleyen hazin sonu. Hayali bile ürpertti tüylerimi. Geceler boyu hayalleri süsleyen düşlerle dolu gelecek beklentileri içinde kalmak istemiyorum. Giderken bunun için senli bir şey bırakmanı istemedim.

Bana hele ki “Görüşelim, arkadaş kalalım” saçmalığından hiç söz etme. Bu davranış biçimi bana göre iki yüzlülüğün daniskasıdır. Sana aşıkken arkadaşın olarak algılanmak ve arkadaş gibi davranmak zorluğunu çıkarma başıma. Giderken söyleyeceğin şeyleri kendine sakla ve öylece git benden. Gitmek varsa kaderinde git sadece. Herkes kendi kaderini yaşar kendince. Ben sana sevgili olamamışken nasıl arkadaş olabilirim ki? Bana anlatacağın yeni aşklarını veya yeni sevgililerini nasıl pişkinlikle karşılayabilirim?

Gidiyorsan benden, bir daha dönmemek üzere, bir daha konuşmamak üzere git. Pişmanlıklarla dolu bir hayat yaşatma bana. Senden öncesinde pişmanlığı bilmedim. Senden sonrasında da öğrenmek istemiyorum. Keşkelerle dolu bir yaşam sürmek bana göre değil sevgilim. Giderken benden, dönmemek üzere git. Gittikten sonra pişman olup dönmek istersen yüreğim hayır diyemez sana. Bunun için, benden giderken uzaklara, sana ait hiçbir şey bırakma bende. Her şeyini silip götür benden. Beni enkaz halinde bırakıp gideceksin ama olsun. Yeter ki geri dönmemek üzere git. Gittiysen, değerli olmalı bu gidiş. Gidişini ve beni sensiz bırakmayı değersizleştirme.

Gidişinle kendine hayran bırak beni. Tepeden tırnağa, iliklerime kadar hissedeyim senin gidişini. Sen bensiz yaşamanın senin için daha güzel olacağını düşünerek gidiyorsun ya, ben de sensiz yaşamaya alışırım nasıl olsa. İnan bana böylesi benim için daha iyi. Sensizliği daha kolay atlatırım, daha kolay dönerim sensiz hayatıma. Beni düşünüyorsan sevgilim, birazcık düşünüyorsan hiçbir şeyini bırakma bende ve sakın geri dönme! Gelişinle hayran bıraktığın yüreğimi, gidişinle bir kez daha hayran bırak!

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap