Anasayfa / Fıkralar 25 Ekim 2015 2 views

Gerçek Doktor Nasıl Anlaşılır Fıkrası

Doktorlar malum sadece hasta olduğumuzda aklımıza gelen meslek erbabıdırlar. Siz bir kişinin kendisinin doktor olduğunu söylediğinde gerçeği söyleyip söylemediğini nasıl anlarsınız veya bir seferde gerçekten doktor olduklarını nasıl bile bilirsiniz? Gerçek doktoru tanımak konulu fıkramızdaki kahramanlar bakın nasıl anlamışlar!

Kasabanın birinde bulunan hastaneye 1 adet doktor atanacağı ile ilgili bir bilgi yazısı gelmiş. Ardından geçen kısa zaman sürecinde hastaneye başvuran iki kişi de hastaneye atanan doktorun kendisi olduğunu iddia etmiş ve görevliler hastane polisine haber vermişler. Hastane polisi ise durumu öğrendiğinde hiç vakit geçirmeden ilçe emniyet müdürlüğüne giderek Başkomiserine bu olayı aktarmış ve ne yapacaklarını sormuş.

Başkomiser sakin bir tavırla masasında gerildikten sonra heyecanla karşısında bekleyen polise gülümsemiş ve iki adet beyaz not kağıdı uzatmış.

Hastane polisi, Başkomiserinin kendisiyle alay ettiğini düşünerek “hangisinin gerçek doktor olduğunu anlamak için bu kağıtları ne yapacağız Başkomiserim” demiş.

Başkomiser yine gülümseyerek “Bu iki kağıdın her birini onlara ver ve isimlerini yazmalarını söyle”

Hastane Polisi “İsim yazmakla doktorluğun ne ilgisi var Başkomiserim” diye tekrar sorduğunda Başkomiser yine rahat tavırlarıyla polise doğru yaklaşarak “Yazılan ismi okuyabildiğin kişi sahte doktordur” demiş.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap