Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 9 Mart 2016 24 views

Gecenin Koynundaki Haller

Bu gece kimler şanslı aşk konusunda, kimler şanssız inanın hiç bilinmez. Ama herkesin düşündüğü biri mutlaka vardır gecenin koyuluğunda. Birileri dönüp duruyordur yatağının rahatsızlığında, birileri de sarılmıştır sevdiğine sarılır gibi yastığına. Bu gece de kim bilir kimler var gecenin koynunda?

Gecenin koynunda kiminin canı sıkkın, kiminin uykusu yok yatağında.

Gecenin koynunda kimi iş yerinde, kimi odasında uyku gelsin diye beklemekte.

Gecenin koynunda kimi kavuşamadığını düşünüyor, kimi hayatı ona zindan edeni.

Gecenin koynunda kimi mutlu belki de, kimi gözyaşlarının ıslaklığında.

Gecenin koynunda aşkı yaşayanlar bilir bu durumları. Gecenin koynundaki haller insanın aşkı anlama veya yaşama biçimlerini ele verir aslında. Her hal içinde bir durum ortaya çıkar umarsızca. Canı sıkılır insanın sevdiği yanında yoksa veya hiç yanında olamayacaksa. Zaten uyku girmez olur o gecenin koyuluğuna.

Gecenin koynunda işte olanlar için biraz daha rahat olur aslında. İşle meşgulken daha az gelir sevdiği insanın aklına. Evinde olsan veya odanda bakar kalırsın duvarlara veya tavana. Uyku gelmez işte sevdiğin gibi o gece yanı başına.

Gecenin koynunda sevdiğine kavuşamadığını düşünürken sabahın gelmesini bekler gibi beklersin onunla kavuşmayı umutla. Ya umutların kalmadıysa! İşte o zaman düşünürsün, hayatı sana zindan edeni kurduğun planlarla. Gecenin koynunda aşk varsa insanın yanında, umut da olur, pişmanlık da, isyan da.

Gecenin koynunda gözyaşları hakimse sana, mutlaka bağrını yakan bir an vardır. O an bırakmaz peşini, ağlatır seni gecenin ıssız karanlıklarında. Sadece yorganını başına çektiğin anda yırtar sessizliği hıçkırıklar. Yastığını ıslatan gözyaşları yüreğine akıyordur aslında.

Gecenin koynunda mutluysan ve gözlerinin içine yansıyorsa dolunayın ışığı, işte herkesin imrendiği hali sen yaşıyorsundur. Çok azınlıkta olan kesime aitsindir artık. Uğrama bundan sonra gecenin koyuluğuna. Burada yer yok artık sana ve azınlığına. Bizi kederimizle ve sevdiğimizle bırak baş başa.

Diğer geriye kalan herkes gibi gecenin koynunda kalan herkese iyi geceler. Biz burada olacağız her zaman. Hallerimizle baş başa ve umutlu bekleriz sabahın ilk ışıklarını. Ne umudumuzu kaybederiz hayattan, ne de sabahları doğacak olan güneşin getireceği yenilikleri reddederiz. Her yeni gün beraberinde sevdiğimizi getireceği umuduyla sarılırız geleceğe.

Gecenin koynunda kalanlar! Gönlünüzden geçen her şey gerçek olsun!

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap