Anasayfa / Mizah 26 Aralık 2009 8 views

formula 1 türkiye kuralları

Formula 1 Türkiye Kuralları. Artık her yıl ülkemizde de düzenlenen Formula 1 yarışları sırasında yaşanan aksaklıklar nedeniyle yeni kurallar düzenlenerek yürürlüğe konuldu. İşte çok komik ve bize özgü kurallar burada.

Formula 1 e katılan araçlar için işgaliye parası alınmayacak.

Pist kontrol edilip lastikçilerin piste çivi döşeyip döşemedikleri kontrol edilecek.

Formula 1 pilotlarına seyyar satıcıların yaklaşmasına izin verilmeyecek.

Acil çıkış yollarında itfaiye ve ambulansın yolu kapatmasına engel olunacak.

Formula 1 yarışının yapıldığı piste kesinlikle köpek alınmayacak. Çünkü kazaya sebebiyet veriyorlar.

Otomobilde teyp ve anfi teşkilatı varsa söktürülecek, mini vantilatör, kafasını sallayan köpek ve dikiz aynalarında boş cd bulunduran pilotlar yarışa alınmayacak.

Araçların arkasında yazılı bulunan canısı, var ya, deli yürek, bir sana doyamadım bir de sabah uykusuna, günahkar sokakların tövbekar çocuğu muhittin; o şimdi asker, tertip idris, anan da sollardı gibi ibareler acilen çıkartılacak.

Pitstop anında (tamir bakım amaçlı kısa mola) teknik ekipten, usta gelmişken bir karbüratöre bakıver, ya da diferansiyelden ses geliyor, alt takımlara el atıver gibi taleplerde bulunulmayacak.

Ülkemize gelen hiçbir yabancı pilotun arabasına yaklaşıp, usta kaç yapıyor bu? Bizim Almanyadaki kayınçoda bunun aynısından vardı, bunların ikinci elleri kaça gidiyor hoca gibi sorular sorulmayacak.

Start verildiği anda arkadan daaat diye kornayla uyarı yapılmayacak.

Yarış sırasında yabancı pilotlarla çarpışmak suretiyle kaza yapan pilotlarımızın, trafik gelmeden yerinden kıpırdatmam arabayı, ya da sana sanayiden tanıdık bi ustanın kartını vereyim, git ona yaptır, faturayı ben hallederim gibi yaklaşımlar göstermelerine kati surette izin verilmeyecek.

Yabancı sigara reklamlarıyla birlikte, milli menfaatler uyarınca, sigara ve içkilerin yanı sıra vefa bozacısı gibi reklamlar alınabilecek. Ancak, yarış sırasında kesinlikle çay sigara içilmeyecek.

Cam silici çocuklar pistten uzak tutulacak.

Yine startta bekleyen arabaların arasına, trafik tıkalı zanneden sucu, kağıt helvacı, simitçi gibi seyyar satıcıların girerek sürücülere satış yapması engellenecek.

Piste kati surette hız engelleyici tümsek konmayacak.

Pistin çevresinde büyük veya küçükbaş hayvanların, sürücülerle virajı aldığında karşı karşıya gelmesine engel olunacak.

Seyircilerin bir kaza anında piste fırlayıp, kazma, kürek ve levyelerle sürücüyü yaka paça arabadan çıkarmalarına engel olunacak.

Pitstoplarda duran otomobillere kapkaççıların yaklaşmasına izin verilmeyecek.

Otopark mafyasının, pistin etrafındaki 10 kilometre çapındaki alana girmesine kolluk kuvvetleri engel olacak.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap