Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 20 Ekim 2015 24 views

Fiziksel temas

Tanımadığı veya tanıdı bir erkekten hoşlanan kadınların davranışlarını irdeleyeceğimiz bu yazımızda fiziksel olarak kadınların erkeğe temas etme hareketlerindeki anlamları çözmeye çalışacağız. Her insan kendisine dokunulmasını sever ve ister. Bazı istisnalar (Çocukluğunda veya hayatının bir bölümünde travmalar yaşamış olanlar hariç) dışında bu dokunuşlar fiziksel temas olarak bu yazımızda adlandırılacaktır.

Erkekten hoşlanan kadın, bulduğu her fırsatta erkeğe fiziksel olarak (dokunmak) temas etmek ister. Bu günkü hoşlanan kadın tavırlarına fiziksel temas konu başlığıyla girmek istiyorum. Kadınlar hoşlandıkları erkeğin karşısında gülümseyen bir yüz ifadesi ve ilgi gösterdiğini belli eden bakışlar takınmayı tercih ederler. Aslında hoşlanan kadının yüzüne bu ifade kendiliğinden yapışıp kalır. En bariz hoşlanma belirtisi de konuşma esnasında fiziksel temas kurmalarıdır. Erkeğin omzuna, koluna dokunurlar ve dokunmalarını her zaman bir bahaneye bağlarlar. Mesela gülmek veya kendisine doğru bakmanızı sağlamak için. Ama bu fiziksel temaslar, dokunuş biçiminde olup dostça değil ürkek biçimdedir.

Kadınlar hoşlandıkları erkekle vakit geçirmeye bayılırlar. Bunun için mümkün olduğunca birlikte vakit geçirebilecekleri ortamlara katılıp sizin de katılmanızı sağlamaya çalışırlar. Örneğin kalabalık bir arkadaş topluluğu uzun saatler boyu birlikte oturduktan sonra artık eve gitme zamanının geldiğini söylese de, hoşlanan kadın çeşitli bahaneler bularak biraz daha kalabileceğini ifade eder hoşlandığı erkeğe. Bundaki maksadı sizinle daha fazla vakit geçirmenin yanında, fiziksel olarak daha fazla dokunma isteğini önleyememesidir. Fiziksel temas olarak adlandırdığımız dokunuşları yapabilmek için, her durumu fırsat bilir. Belki de yüzüncü kez dinlediği fıkrada bile gülme krizlerine girip sizin de buna gülmenizi bekler gibi kolunuzu tutar, bakışlarıyla sizi o fıkra kadar etkilemeye çalıştığını fark edebilirsiniz. Tüm bu fiziksel temas oyunlarının ardından kendisini evine bırakacağını söyleyen erkek her zaman kazançlı çıkar!

Unutmayın! Dokunmaya çalışan kadın ilk başlarda biraz ürkek davranır. Sizin tepkinizi ölçtükten sonra sizden olumlu hisler edindiyse, bu dokunuşlar fiziksel temasa doğru yol alır.

NOT: Fiziksel temastan kasıt kesinlikle cinsel içerikli değildir. Bu nedenle burada anlatmaya çalıştığımız tespitler tamamen dokunma isteği ve çocukluğumuzdan kalma değme olarak tabir edebileceğimiz hareketleri kapsamaktadır.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap