Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 8 Ocak 2010 8 views

ey aşk

Ey Aşk. Aşk üzerine çok güzel yazılar burada. Ölümsüz aşkların tek adresi ask-sevgi.net

Nereye baksam gel beni bul diye haykırıyor aşk. Takılıp gidiyorum ardından aşkın sesinin. Ulaşmaya çalışırken o sese, yakalamaya çalışırken; tökezliyorum her defasında ona giden yolda düşüyorum.

Her düşüşten sonra, yamalı bir sevda daha bırakıyorum ardımda. Ve anlıyorum her defasında hep kaçtığım sevdalarımı yaşamamın nedenini. Ve anlıyorum her defasında neden hep yarım bıraktığımı aşklarımı. Ve anlıyorum her defasında, kendime yasakladığım sevdalarım ve sevdayı yaşamamışlıklarım, bitişleri görme cesareti yoksunluğundan başka bir şey değil.

hayata ve aska dair

Sonsuz ve ölümsüz aşk yoktur ama o ses.

Ah o aşkın beni çağıran sesi yok mu? Tıkayamıyorum kulaklarımı artık. Bulduğumda yaşayacağım, bu sefer kararlılığı ile koşuyorum hep. Sonra nedense düşüyorum.

En ufak bir sendelemede hemen yeni bir arayışa itiliyor yüreğim, sonra bir yeni arayışa daha, sonra bir yenisine daha. Bu öyle bir kısırdöngü ki, aynı anda çoğul sevdalar esiyor yüreğime;
eşzamanlı aşklar yaşıyorum.

Fırtınayı beklerken, yetinmeye çalışıyorum rüzgârlarla. Üstelik çoğu rüzgâr bile değil ve aslında ben çoğunu en baştan anlıyorum, kendimi kandırıyorum.

Ama gene de atıyorum aşkın ılık esen rüzgârlarına kendimi. Sonu başından belli yarım yamalak sevdalar yaşıyorum. Her yamalı aşktan sonra daha fazla artıyor açlığım, daha fazla artıyor kana kana içme ihtiyacım.

Her biri için acaba bu kez doğru kişi mi diyerek eş zamanlı aşklar yaşıyorum ve ben, her defasında; daha da üşüyen bir yürekle başbaşa kalıyorum, daha da yalnız bir yürekle.

Ah.

Ama suç bende, salaklık bende. Çok şey istiyorum ben. İnsan olmalı, ruh ikizim olmalı erkek olmadan önce. Ruhumu soyabilmeli giysilerimden önce. Zihinsel uyum olmazsa olmazlarımın başında geliyor. Elleri bedenimden önce saçlarımda gezinebilmeli.

Ruhum ile sevişebilecek bir yüreğe sahip beden olmalı yatağımdaki. Ve eğer mümkün ise,
Lütfen. Birlikte uyuyup birlikte uyanabileceğim biri olsun bu sefer.

Görüyorsunuz ya; ne çok şey istiyorum. Üstelik bu kadar da değil, liste daha uzuyor.

Tekrar aşkı yaşamayı yasaklasam kendime, eskisi gibi yarım bırakıp gitmeye karar versem mi acaba?

Ama hayır, ben artik gerekirse boğulmak istiyorum sevda denizinde. Sonları da yaşamak istiyorum artık.

Şimdilerdekilerde değil ama öncekiler, önceki sevdalarımda hep ışıl ışıl gözler vardı.

Sürekli düşünüldüğüm ve düşündüğüm, arandığım ve aradığım, çılgınca özlediğim ve özlendiğim, bulutların üzerinde yaşıyormuşçasına yaşanan sevdalardı benimkiler.

Hep öyle kalsınlar istediğim için yarım bırakıldılar zaten. İstemedim o ışıl ışıl gözlerin donuklaşmasını. İstemedim telefonumun nadiren çalmasını. İstemedim paranoyalarımla baş başa kalmayı. Korktum hep bitişlerin acımasızlığından.

Sanırım aşk benden intikam alıyor. Dolu dolu, dopdolu aşkları yaşamadım, yarım bıraktım.
Madem öyle gel böyle diyor şimdi bana.

Gel beni bul diye haykırırken bir yandan, diğer yandan da oh canıma değsin, sana sunduğum fırsatları geri teptin zamanında, kendi düşen ağlamaz diyor sanki.

Ey aşk.

Af diliyorum senden işte. Çıksana artık karşıma, savursana beni fırtınalarınla.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap