Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 10 Ocak 2016 18 views

Evlenilecek kız

Evlenilecek kız mı? Eğlenilecek kız mı? Diye bir tabir vardır. Ben eğlenilecek kız aramak için üniversitelilerin takıldığı bir kafeye uğramaya başlamıştım. Üniversitede okuyan arkadaşlarımdan bazılarının tabiriyle bu kafede çok fazla eğlenilecek kız takılıyormuş. İlk birkaç uğramam sırasında tüm kızların ya kendi aralarında ya da bir erkeğin yanında olduklarını görünce aralarında değil evlenilecek kız, eğlenilecek kız bile olmadığını gördüm.

Evlenilecek kız olarak kimseyi görmediğimi söylerken kimse yanlış anlamasın ama biz de 30 yaşın verdiği tecrübe ve insan ilişkileri açısından uzmanlaşmamızı sağlayan kazıklarımızla bir bakışta olmasa da kızın tavırlarından hangisi olduğunu fark edecek durumdayım. Neyse gelelim sadede. Bu gittiğimde kafede daha önce hiç görmediğim, kız arkadaşları arasında bile gıptayla bakılan bir kız dikkatimi çekti. Bu kız kılık kıyafet olarak diğerlerinden daha şık ve alımlıydı. Çok hafif makyaj yapmasına rağmen yüzü pırıl pırıl ve canlıydı. Mini eteği, hafif dekolteli bluzu ve birbiriyle tamamen uyumlu ayakkabılarıyla bambaşka bir havadaydı. İçlerinden bir kızın anlattığına diğerleri kahkaha hatta çığlıklarla gülerken o sadece gülümsemekle yetiniyordu. Bana bu kafeye gitmemi öğütleyen arkadaşım yanıma geldiğinde hemen kızı göstererek ne iş dedim. Biraz pahalı bir kız, hem tarzı, hem taşıması zor olanlardan diyerek başını yukarı kaldırdı ve eğlenirsin ama sana pahalıya patlar gibi bir işaret yaptı. Tüm cesaretimi toplayıp kafeye takılmama neden olan eğlenilecek kızı bulmuşken kaybetmeye niyetim olmadığını belli edercesine oturduğum yerden hışımla kalktım ve kızların masasına doğru hızla yürüdüm. Kızlardan biri beni fark ederek masadan biraz geriye doğru çekildi. Bunu fırsat bilip hedefimdeki kıza doğru elimi uzattım ve ben Eroğuz, ya siz? Dedim. Kız oldukça şaşırmış bir yüz ifadesiyle kendini elimden uzağa doğru çekerek hiçbir şey söylemeden öylece kaldı. Masadaki diğer üç kıza  ters ve kızgın bir biçimde bakıp daha ne duruyorsunuz gitsenize dedikten sonra kalkıp giden kızlardan boşalan bir sandalyeye oturup şaşkın kıza doğru eğildim. İsminizi öğrenmek istiyorum ama hala söylemediniz dedim. Az önce kabadayı gibi davranıyordun, şimdi neden kibarlaştın diyerek ismini söylemeden bana soru sordu. İsmini söylemezsen cevaplamam dedim. Masadan kalkan kızlardan biri onun adı Sema dedi. Ayağa hışımla kalkıp Sema diyen kıza doğru sana mı sordum diye yüksek sesle bağırdığımda kız neredeyse korkudan bayılacaktı. Sema bunu fırsat bilip kafeden hışımla çıkmaya çalıştığını fark ettiğimde neredeyse kapıya varmak üzereydi.

Evlenilecek kız değil eğlenilecek kız aramaya gittiğim kafede her kızın eti yenmeyeceğini öğrenirken içimdeki öfke ve reddedilmenin ağır travmalarını yaşayacağımı zannetmemiştim.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap