Anasayfa / Aşk Hikayeleri, Hikayeler 12 Aralık 2015 13 views

Eşsiz güzellik hikayesi

Her zamanki gibi aynı saatte bindiğim otobüste bu kez farklı bir şey vardı. Etrafımdaki herkes bakışlarını yöneltmiş eşsiz güzellik sahibi olan bayana bakıyordu. Erkekler akıllarından geçenleri yüzlerine yansıtırcasına bakarken kadınlar ise kıskançlık krizinde gibi bakıyorlardı. Bir kadın için iltifat olarak kabul edilecek güzel kelimesinin eşsiz güzellik halinin gerçekleştiği bir yüz güzelliği vardı.

Eşsiz güzellik kavramının karşılığını bulduğu bu güzel kızın burnu hokka, dudakları kavisli ve dolgun, göğüsleri olması gereken yerden biraz daha yukarıda, gözleri ise gökyüzünü kıskandıracak mavilikte idi. Saçlarının dip boyası gelse de sarı rengin arasına serpilmiş koyu gölgeler ona başka bir hava katıyordu. Gözlerini dışarıdan hiç ayırmadan öylece bakıyor, etrafındaki hayran ve kıskanç bakışlara aldırmadan hayaller kuruyordu. Böyle bir hisse neden kapıldığımı açıklayayım. Gözlerinin anlamsız şekilde dışarıyı seyretmesine karşın yüzünün hali, dudaklarının hareketleri, ellerini kavuşturduğu mini eteğinin üstündeki parmaklarının birbirine kenetlenmiş olmasına rağmen hareketleri onun hayaller alemine daldığının göstergesiydi. Her durakta aramıza katılan yeni yolcular, beyler biraz ilerleyin sataşmalarını takiben yapılan küçük kıpırdanmalar arasında eşsiz güzellik olarak tabir ettiğim kızın hemen omzunun yanında yerimi aldım. Daha doğrusu beni oraya kadar iteklediler. Nefes alış verişi sırasında kalkıp inen göğüsleri, parmakları, kıyafeti, saçı ve makyajı gibi unsurların neredeyse tamamı eşsiz güzelliği tamamlıyorlardı. Bu kadar incelememe rağmen atladığım en önemli husus parmaklarından herhangi birinde yüzük olmamasıydı. Dışarıya bakıp yol boyunca gözlerini bir kez bile otobüsün içine döndürmemesinin altında ne olabilirdi ki? Merak ve hayranlık içinde ona bakmaya devam ettim. Yanında oturan yaşlı bey bile bu eşsiz güzellik karşısında kendini tutamayıp ara sıra bacaklarını kıza değdirmeye çalışıyordu. Ben kızdan başımı çevirip nerede olduğuma baktığıma ineceğim durağı kaçırdığımı ve bir sonraki durakta inmek zorunda olduğumu anladım. Elimi uzatarak uyarı ışığına bastım ve otobüsten inebilmek için kapıya doğru yöneldim. Durakta otobüsten inip geriye doğru giderken bir an dönüp arkama bakma isteği uyandı. Eşsiz güzelliğe sahip olan bayan arkamdan inmiş, durakta kendini bekleyen yakışıklı adamın yanına doğru sokulup hasretle boynuna sarıldı.

Eşsiz güzellik artık benim için tamamen sıradan bir kadın oluvermişti. İşe doğru giderken o güzel kadının halini kendimce sorgulayıp mantıklı cevaplar aramaya çalıştım. İşyerime geldiğimde kafamdaki sorulara inat her şeyi unutup yeni profillerle günümü meşgul etmek için etrafımdaki kişileri incelemeye başladım.

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap