Anasayfa / Aşk Yazıları 23 Ocak 2016 19 views

Erkek nasıl sevilir?

Gece kafanın üstüne yorgan çekilerek bastırılmaya çalışılan hıçkırık sesi, çarşafın üstüne damlayan gözyaşları, suskunluk, utanç, kaçamak bakışlar ve söylemek isteyip de söyleyemedikleri yüzünden kıpırdanan dudaklar. Bir erkek başka nasıl sevilebilir?

Erkeğin karşısında utanabilmeli kişi. Erkeği için gözyaşı dökebilmeli. Erkeğine adamım diyebilmeli. Erkeğine saygı duyabilmeli. Erkek istediğinde onun yanında olabilmeli. Erkeği istedi diye gemileri yakabilmeli. Erkeğinin gözlerinin içine bakabilmeli. Erkek nasıl sevilir cümle aleme gösterebilmeli.

Bir kadın erkeği için dünyanın renklerini taşımalı yüreğinde. Gerektiğinde şımarık bir kız çocuğu, gerektiğinde bir hanımefendi olabilmeli. Korumalı erkeğini, diğer dişilerden. Heyecanla bakmalı gözlerinin içine. Aynaya baktığında kendini erkeğinin gözleriyle görebilmeli. Bunları yapan kadın, erkeğini sever ve kendine ait tutar.

Anılarını silip erkeğiyle yeni anılar oluşturma gayreti içinde olduğu müddetçe erkeğini sever. Ömrünün geçip giden kısmıyla değil de gelecek kısmıyla ilgilenen kadın erkeğini de mutlu eder. Her doğmamış günün kendisine ve erkeğine getireceği şeyleri düşünüp sevinebilmeli. Bir erkek nasıl sevilir iyi bilmeli.

Sesini ayarlayabilmeli erkeğinin yanında. Hayatta ne olursa olsun yatağına erkeğini asla yalnız göndermemeli. Affetmeyi bilmeli kadın, sevginin kolay kazanılmadığı gibi kolay kaybedilemeyeceğini de göstermeli erkeğine. Kavgada her zaman üste çıkmaya çalışan değil, zaman zaman sakin kalmayı bilerek kazanan olmayı seçmeli erkeğini kaybetmemek için. İhanet dışındaki tüm küçük hataların her insanda olabileceğini baştan kabul etmeli. Bunları bilen kadın erkeğini sevdiğini veya sevmesini de bilir.

Suç veya suçlu aramaktansa, olayları sakince düşünerek yorumlayabilmeli, sevgiyi ön planda tutup geleceğin bilinmezliğine veya geçmişin karanlıklarına kendini kaptırmamalı. Ben biliyorum demeyi bırakıp sen bu konuda ne biliyorsun diye sorabilmeli. Sonunda üzüleceğini bilse de gerçekleri gizlememeli erkeğinden. Erkek o zaman sevilir.

Erkek dürüstlükle sevilir. Erkek sakinlikle sevilir. Erkek gerçeklerle sevilir. Erkek umutla sevilir. Erkek affederek sevilir. Erkek sarılarak sevilir. Erkek sevgiyi belli ederek sevilir. Erkek gözlerle de sevilir. Erkek konuşmalarla da sevilir. Erkek yapılan yemeklerle, ütülenen gömleklerle, beraber gidilen seyahatlerle de sevilir. Erkeğini sevmeyi bilen için ayrıntıların önemi yoktur. Sevmeyi bilmek için erkeğin önem verdiği şeyleri çok iyi bilmek gerekir.

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap