Anasayfa / Hayata ve Aşka Dair 10 Ocak 2016 9 views

Eğlenme evlen

Eğlenme evlen denilecek bir durumda kalmış olsam da heyecan içinde çiçekçi çırağının geri dönmesini bekledim durdum. Tam 1 saat sonra çırak çocuk geldiğinde heyecanla ne olduğunu sordum. Çiçekleri verdiğini ve kızın ona teşekkür ettiğini söyledi ve bahşiş vermedi ama diye de ekledi. Eğlenilecek kız ararken ben neler yapıyordum böyle.

Eğlenme evlen diye içimde saçma sapan düşünceler belirdiğinde kendi kendime hayret ettim. Bu yaşıma kadar hiçbir kız beni bu kadar etkilememişti. Çiçekçiden çıkıp onun apartmanına doğru giderken yolda onunla karşılaştım. Benim hiç beklemediğim bir durum olduğu için sapıtıp kaldım. Ne söyleyeceğimi, ne yapacağımı bilemez halde sadece başımla selamladım. Beni görmüştü ve yüzünde kızgınlık değil hafif bir gülümseme vardı. O gülümsemeden cesaret alıp yanına doğru yaklaştığımda ellerim titriyor bedenim deprem görmüş bina gibi temelden sarsılıyordu. Çok cesaretlisin dedi. Benim bir erkek arkadaşım olduğunu bildiğin halde hala peşimden gelip çiçekler gönderiyorsun. Hiç utanman, sıkılman yok mu senin diye sert biçimde söyledi. Senin erkek arkadaşın olmadığını arkadaşlarından öğrendim. Ayrıca senden bu kadar kısa sürede etkilenmek hiç hesabımda yoktu. Seninle sadece birkaç gün takılır ardından herkes kendi yoluna gider diye düşünüyordum dediğimde kendim söylediklerime ondan önce hayret etmiştim. Eğlenilecek kız arıyordun ama yanlış kıza çattın dedi. Kendimi toparlayıp söylediklerimi ve onunla ilk karşılaştığım günkü tavırlarımın yanlış olduğunu anlatmak istediğimi, bana bir şans vermesini istediğimi, yine de hayır derse onu rahat bırakacağımı belirtip birlikte bir kafede çay içmeyi teklif ettim. Kabul ederken bile hala tereddütler içinde olduğunu görebiliyordum. Leyla Simge, lütfen beni kırma, en azından ilk gördüğündeki gibi bir öküz olmadığımı ispatlamama izin ver dedim. İsmini söylememden etkilenmiş olmalı ki tamam ama fazla vaktim yok. Sadece 15-20 dakika kadar seninle kalabilirim. Ondan sonra gitmem gereken çok önemli bir yer var. Kusura bakmazsın artık diyerek yanımda yürümeye başladı. köşe başındaki genelde orta yaş grubunun takıldığı bir kafeye girdik ve onu en köşedeki masaya yönlendirdim. Onunla sohbete öyle bir daldık ki gitmesi gereken saatin 20 dakika kadar geçtiğini fark ettiğinde hışımla mutlaka yetişmem lazım diyerek masadan kalkmaya çalıştı. Nereye gideceksin dediğimde karşıya geçmem lazım oldukça geciktim. Dedi. Bekle diyerek telefonumu elime aldım ve hemen Ataköy marinaya telefon açarak bizim için bir tekne ayarlamalarını söyledim. Tekrar başka bir numara arayarak aracımın bulunduğum kafenin önüne gelmesini istedim. Son model porche marka aracım kapının önüne geldiğinde ben hesabı ödemiş, Simge’ye ne yapmaya çalıştığımı anlatmış ve onu ikna etmiştim.

Eğlenme evlen demeye henüz erkendi ama Simge’nin de benden etkilenmeye başladığını hisseder gibiydim. Bu kız çok masum gülüyordu. Çok sevecendi ama içindeki iyiliğin konuşmalarına, yüzüne, hareketlerine yansımasına engel olamıyordu.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap