Anasayfa / Hikayeler 13 Aralık 2015 26 views

Davete icabet etmek hikayesi

Davete icabet etmek gerek demiş atalarımız. Davet edilen yer ve mekana göre sorgulanması ve ona göre davranılması gereken davete icabet etmek deyimi benim için çok iyi bir ders halini almıştı. Çok sevdiğim bir arkadaşımın davetini kırmayarak gittiğim villada başıma gelenler ve sonrasında yaşadığım travmalar ile ilgili davete icabet etmek hikayesi gerçek ve yaşanmış hikayelerdendir.

Davete icabet etmek hikayem

Kız arkadaşım Eslem’in ısrarlarına dayanamayarak onunla birlikte Eslem’in işyerinden tanıdığı birinin doğum gününü kutlamak için verilen adrese doğru yola çıktık. Eslem, bu özel gün için aldığı davette herkesin çift olarak davet edildiğini belirtip kendisine eşlik etmemi istediği için onu kıramadım. Aracı ben kullandığım için bir taraftan yolu gözlüyor, diğer taraftan ise Eslem’in bu gece için seçtiği kısacık elbisenin kapatamadığı ayaklarına göz ucuyla bakmaya çalışıyordum. Doğum günü kutlanacak kişi hakkında bilgiler alarak yoluma devam ederken doğum günü çocuğunun isminin Yalçın olduğunu öğrendim. Yalçın, Eslem ile aynı şirkette personel müdürü olarak çalışıyormuş. Müdür olduğu için de tüm çalışanlar ona sürpriz bir doğum günü planlamış. Yalçın’ın oturduğu ve villalarla donatılmış sitede diğer çalışanlar ile tam saatinde buluştuk. Kısa bir tanışma faslından sonra yapılacaklar hakkında bilgilendirildim. Herkesin çok şık olduğu ortamda kadınlar birbirinden güzel ve seksi kıyafetler giymiş, özenle yapılmış makyajlarıyla güzelliklerine güzellik katmışlardı. Eslem de Yalçın için seçtiği hediyenin kontrolünü yaptıktan sonra gururla koluma girdi ve villanın giriş kapısına kadar sessizce ilerledik. Varlıklı bir ailenin yurtdışında okumuş oğlu olan Yalçın’ın oturduğu villanın büyüklüğü ve çevresi göz kamaştıracak cinstendi. Kapıyı çalarak kapıyı açan hizmetçinin şaşkın bakışları içinde villanın giriş holüne doluşan yaklaşık 30 kişiden biri de bendim. Yalçın bizim ile hizmetçi arasında geçen konuşma seslerine hole kadar gelmiş ve o anda hep bir ağızdan çıkan “iyi ki doğdun Yalçın” sesi ile kendimden geçtiğimi hatırlıyorum. Tam kulağımın dibinde bağıran kişinin ses yüksekliği sanırım kulak zarımı zorlamış olacak ki gözlerimi açtığımda neredeyse sabah olmuştu. Ben bayılınca Yalçın, aile doktorunu çağırmış ve o da ben ayılana kadar başımda beklemiş. Bu arada Eslem, beni öylece bırakıp iş arkadaşlarıyla birlikte sabaha kadar eğlenmiş. İyi olduğumu doktora söyleyince bulunduğum yataktan kalktım ve hizmetçinin eşliğinde oldukça büyük olan salona indim. Akşam tanıştığım kişiler salonun birer köşesinde kendinden geçmiş vaziyette alkolün etkisiyle ne yaptıklarını bilmez vaziyetteydiler. Gözlerim hemen sevgilim Eslem’i aradı. Ortalarda görünmeyen kız arkadaşımı bulmak için hizmetçiye Eslem’i tarif ederek bana yardımcı olmasını istedim. Hizmetçi biraz utanarak da olsa kız arkadaşımın Yalçın beyin odasında olduğunu söyledi. Birlikte ikinci katta bulunan yatak odasına doğru merdivenlerden çıkarken hizmetçinin mini eteğinin altından görünen iç çamaşırı dikkatimi çekmişti. Odaya varınca hizmetçi kapıyı tıklatarak içeri girmek için müsaade istedi. Ses gelmeyince tekrar kapıyı tıklattı. Yine ses gelmeyince ben hizmetçiyi kenara itip kapıyı açtım ve gördüğüm manzara karşısında şok geçirdim.

Davete icabet etmek gerek diye geldiğim bu villada gördüğüm manzara karşısında kanım çekilmişti. Ev sahibi Yalçın’ın bir yanında akşam tanıştığım hoş bayanlardan biri, diğer yanında ise sevgilim Eslem çıplak vaziyette yatıyordu. Hala alkolün etkisinde oldukları her hallerinden belli olarak bana doğru şaşkın gözlerle baktılar. Ben bu iğrençliğe daha fazla dayanamayacağımı bildiğim için yüzümü onlardan çevirdim ve hızlıca evden ayrıldım.

admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap