Anasayfa / Sözler 14 Aralık 2009 3 views

çeşitli sözler

Çeşitli sözler. Aşk, sevgi, ayrılık, hüzün, elem, keder, sevinç, mutluluk ifade eden en yeni, en güzel ve duyulmamış en çeşitli sözler burada. Sözler anlatır duyguyu, düşünceyi, ask-sevgi.nette sözler anlamını bulur.

Bazı aşklar okyanus gibidir. Görmesen de sonunun bir yerde bittiğini bilirsin, şimdi okyanuslar bile kıskanır sana olan sevgimi, görmesem de biliyorum sonunu sonsuza dek bitmeyecek.

Bazen anlatmak zor geldi korktum, bazen cesurdum sen yoktun ve artık bir karar aldım söylüyorum. Seni çok ama çok seviyorum.

Sana ne demeliyim bilmiyorum güneşim desem güneş batıyor, hayatım desem hayat kısa, gülüm desem oda soluyor, sana canım demeliyim çünkü bu can seninle yaşıyor.

Bir rüzgar eserse oralara, sana olan sevgimi fısıldarsa kulağına, cevabını sevgimden ıslandığın yağmurlarla yolla.

Aşkına döksem gözyaşlarımı, elinle bir defa silecek misin? Şu kalbimi sana versem, bir gün gelecek sevecek misin?

Ben kimseyi böyle delice kıskanmadım, hiç kimseye böyle yürekten bağlanmadım, ben kimse için bir gün oturup ağlamadım. Yalnızca senin için aşkım.

Seni çok özledim. Seni her özlediğimde kalbime bir yıldız çizdim. Seni ne kadar özlediğimi bilmek ister misin? Sayende bir gökyüzüne sahibim canım.

Sevmek mi? Hiç tatmadım? Ya gülmek? Çoktan unuttum? Yaşamak mı? Boş ver! Aşk ne mi? Büyük bir yalan! Mutsuzluk mu? Işte o benim dünyam!

Sonbahara inat ağaç hala yeşermekte, geceye inat gün hala ağarmakta, ben ise kadere inat hala seni sevmekteyim. İnat bu ya mahşere kadar seni seveceğim!

Biliyorum sen güneşsin etrafında binlerce gezegen var, ama sende biliyorsun ki ben dünyayım ve bir tek bende hayat var.

Seni cok özledim. Seni her özledigimde kalbime bir yildiz cizdim. Seni ne kadar özledigimi bilmek ıstermisin? Sayende bir gökyüzüne sahibim canim!!

Sonbahara inat ağaç hala yeşermekte, geceye inat gün hala ağarmakta, ben ise kadere inat hala seni sevmekteyim. İnat bu ya mahşere kadar seni seveceğim!

Biliyorum sen güneşsin etrafında binlerce gezegen var, ama sende biliyorsun ki ben dünyayım ve bir tek bende hayat var.

Ne zaman sağır bir ressam, kristal bir zemin üzerine düşen gülün sesinin resmini çizerse,işte o zaman seni unutur bir başkasını severim

Kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damlanın serinliğini biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön yeter. Ben o rüzgarda olacağım.

Seni ne kadar sevdiğimi anlamak istiyorsan, yağan her yağmur damlasını yakalamaya calış. Yakalayamadığın her yağmur damlası seni ne kadar sevdiğimin ispatıdır.

Güneşin ilk ışıkları gününü aydınlattığında ve içinde doğan nedensiz sevinci biriyle paylaşmak istediğinde, pencereni aç yeter. Ben o tatlı sessizlikte seninleyim.

Gök yüzünde bir yıldız seç büyük ve parlak olsun yanında bir yıldız daha seç büyük ve parlak olması önemli değil senin yanında olsun yeter.

Eğer onun için herşeyi göze alıyorsan, onu her an düşünüyorsan, onun için ağlıyorsan, o senin için tekse, o senin için herşeyden değerliyse, onun bir gülmesi senin için dünyalar demekse. Siz aşıksınız.

Eğer sevdiğin seni terk etmişse onu kendi haline bırak eğer sana dönerse zaten senindir, sana dönmezse zaten hiçbir zaman senin olmamıştır.

Bir şiir yaz bana, içinde alabildiğince mutluluk olsun, ayın gölgesinde unutulan sevgi tohumlarıyla yeşere dursun veya bir şarkı söyle özlemimdeki sevgiliyi anlatsın yağan yağmurlarla, ıslanan bedenimi parlayan gözleriyle kurulasın.

Aşk kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunma

hayatta iki kişi tanıdım.birisi rüyalar kadar uzak sen, diğeri sevgililer kadar yakın ben.hayatta iki kişi tanıdım .birisi asla benim olmayacak sen, diğeri senden başkası olmayacak sen.

Bırak da aksın zaman bırak coşsun saatler bırak kaçsın yelkovan kovalasın akrepler bırak haykırsın hayat inlesin yerle gökler nasılsa biryerlerde seven kalp seni bekler.

Aşk, tam teslimiyet ister, kendini aşkın kollarına ya bırakırsın yada bırakmazsın. Bir yanım dışarıda kalsın dediğin noktada aşkı boğarsın, yok edersin o güzelim duyguyu. Bu yüzden hep cesurların işidir aşk.

Devam eden hayatıma girdin. Seni tanımaya başladıkça seninle yarım hayata değil, yeni, sıfır kilometre bir hayata başlayacak kadar değerli olduğunu gösterdin.

Şiir diye yüreğimi sunuyorum yüreğine bilesin.

Fiziksel ve ruhsal bir şablonum yokken, aradığım olduğunu seni tanıyınca anladım.

Seni seviyorum, çünkü. Sen benim için vazgeçilmezsin. Sen birtanemsin ve hep öyle kalacaksın. Aşkı gerçek anlamda iliklerime kadar yaşatıyorsun. Eğilip bükülmeyen, namuslu, saygı duyabileceğim sağlam bir karaktere sahipsin.

Kirlenmiş toplumda aşkımdan başka bir beklentin olmadığı için seviyorum seni

Sevgililiğimizi o an unutarak sıkılmadan saatlerce sohbet edebildiğim, hayatı, dünyayı kısacası her şeyi paylaşabildiğim, en iyi arkadaşım olmayı da başarabildiğin için seviyorum seni.

Bulutlara yükledim özlemimi, şimşeklerle çaktırdım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla, küçük melekler gönderdim seni öpmeye geldiler mi?

Sevgilim, arkadaşım, dostum, sırdaşım, akıl hocam, sığınabileceğim bir liman, bazen bir ağabey, bazen bir baba, en önemlisi eşim olmayı hak edecek bir insan olduğunu gösterdin.

Ben asla ağlamam deyip her gece yatağa yattığında aklına o gelip gözünden iki damla yaş süzülüyorsa eğer utançla işte o zaman aşıksın demektir.

Herkes başkalarını kendi gibi bilir. Bir insanı tanımanın en kolay yolu ona insanlar nasıl sence? Diye sormaktır. Anlatacaklarını dikkatle dinlerseniz aslında kendisini tarif ettiğini fark edersiniz

Bir insanı sevmeye bir an bile yeterliyken, unutmaya bir ömür yetmez. Hele o insan sen isen asla.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap