çekici sözler

Kategori: Sözler
facebook-share
tweet-it
 
 
 

Çekici Sözler. Aşk, sevgi, ayrılık, hüzün, elem, keder, sevinç, mutluluk ifade eden en yeni, en güzel ve duyulmamış en çekici sözler burada. Sözler anlatır duyguyu, düşünceyi, ask-sevgi.nette sözler anlamını bulur.

Çekici Sözler

Hepsi gidici sen kalıcısın. Hepsi anlık sen hayat boyusun. Hepsi çocukca sen gerçeksin, hepsi öylesine, sen ise ölesiyesin bir tanem.

Hasret kapımda nöbetler tutuyor. Sevgilim uzak bir şehirde gözlerim onu arıyor. Bir kuş olup gitsem aşsam şu enginleri, varsam senin yanına öpsem doyasıya, koklasam seni.

Varlığınla başlayan bir günün yokluğunla bitmesine alışamadım, aklımda olduğunun yarısı kadar yanımda olsaydın hiç sensiz kalmazdım.

Günü gece olsun diye yaşıyorum, çünkü gece hayallerime geliyorsun, seni beklemiyorum çünkü sen hep benimlesin, hayallerimde ve kalbimdesin, terk edip gitmiş olsan da, unutsan da, unutmayacağım.

Var mı daha ağır bir yük, hasreti çekmek kadar. Yaşama sebebimsin, ekmek kadar su kadar. Ayrılığın, hasretin her şeyin bir hazzı var. Seni anmak da güzel, seni özlemek kadar.

Seni ne kadar sevdiğimi öğrenmek istersen vur kır kalbimi kalbimden akan kan yazacaktır ismini o zaman anlarsın sana olan sevgimi.

Kalbimdeki aşka, dudaklarımdaki gülüşe, akan gözyaşlarıma, yalnızca sen layıksın. Çünkü benim için çok özelsin aşkım.

Geceleri uzaklara çığlık olur sesim, denizden çıkan yosun kokusundan keskin sana özlemim, bu sabah sırf senin için aralandı gözlerim, günaydın benim herşeyim.

Bin ömrüm daha olsa, Kollarında son bulsa, Sana kavuşmak varsa, Ölmek bile düğün gelir bana. Sensizlikten çok korkuyorum. İnan kendimi bilmiyorum. Önce Allah sonra sen benim için. O bilir seni nasıl çok sevdim.

Dudakları’nda aşkın yankısı var. Sevdana kapılan bir kalbim var. Beni sana bağlayan büyük ümitlerim var. Yıkma dünyamı, sana verecek son bir canım var.

İki kişi birbirini severse; sevgi olur. Biri kaçar, diğeri kovalarsa: aşk olur. İkisi de sever lakin kavuşamazsa: efsane olur. Efsane olmak istemiyorsan gel bana aşkım.

Korkma. Sakın sevmekten korkma. Kurşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak ama öylesine zor ki kurşunu havada sevdayı sıcacık yürekte tutmak.

Sil baştan yaşama şansım olsaydı eğer; kusursuz olmaya çalışmaz rahat bırakırdım yüreğimi korkmazdım çok riske girip sana aşık olmaktan.

Ne zaman sağır bir ressam, kristal bir zemin üzerine düşen gülün sesinin resmini çizerse,işte o zaman seni unutur bir başkasını severim.

Yalnızlık gecelerin, umut bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, tebessüm dudaklarının, sen ise yalnız benimsin.

Şafak vakti yağan bir çiğ tanesi kadar masum, gün batımında denizlerden esen rüzgar kadar çılgın ve okyanusun derinlerindeki bir inci tanesi kadar özelsin.

Küçüktüm, adam olmadı dediler, adam oldum, sevmedi dediler, sevdim, uğruna ölmedi dediler, öldüm, iş işten geçti, dediler.

Sevmek mi? Hiç tatmadım? Ya gülmek? Çoktan unuttum? Yaşamak mı? Boş ver. Aşk ne mi? Büyük bir yalan. Mutsuzluk mu? İşte o benim dünyam.

Bilinmeyen diyarlarda yürüyorum. Unutulmak korkusuyla her an ağlıyorum. Rüyalarımda gördüğüm tarifi zor kız, beni vursunlar ama sana dokunmasınlar. Umut iklimine seni yazsınlar.

Yıllar sonra düş kırıklıkları ile geldin ve düşlerle gidiyorsun. Aslında ben sana Türkçeyi konuşmaya mecbur olduğum kadarından fazla mecbur oldum

Deniz kumlardaki izleri siler ama hiçbir şey kalbimdeki sevgini silemez. Seni ölene dek seveceğim.

Kalbimi kırmak denize yazı yazmaya benzer, kırılan kalbimi düzeltmek ise gece güneşe dokunmak kadar zordur. Sen denize yazı yazdın simdi gece günesin dogmasını bekle.

Gül nedir ki? Solup gider. Gün nedir ki? Gelip gider. Ateş nedir ki? Söner biter. Ama sana olan sevgim sonsuzdur, ancak mezarda biter.

Yalnızım, yalnızlığım beni dinlemekte, yalanda olsa ne var ki bu şarkıyı söylemekte, yalanda olsa içimden bir bulut akıp geçiyor, yalanda olsa mutluyum bu bana yeter

Aşk günah olmayacak kadar masum, köle olmayacak kadar özgür, ulaşılmayacak kadar derin, unutulmayacak kadar yakın seninle yaşanacak kadar özeldir.

Etiketler: , , , , ,
 

Yorum eklemek ister misin?


Facebook Kutusu