Anasayfa / Aşk Yazıları 26 Ocak 2016 16 views

Cazibe Dedikleri

Cazibe dedikleri, bir hayatın içindeki tüm renklerin farklı şekillerde ortaya çıkmasıdır. Güzellik, ona bakan göz kadardır. Aşık Veysel’in dediği gibi “Güzelliğin on para etmez, bendeki bu aşk olmasa”. Aşk ile bakan her zaman güzel görür sevdiğini. Peki güzellik kadar etkili midir cazibe dedikleri? Cazibe aynı zamanda seksapel mi demek yoksa bir kadının içindeki güzelliklerin dışına yansıması mıdır? Cazibesi olan kadın her şeyi kontrol edebilir mi? Cazibe dedikleri şey bu kadar etkili mi?

Güzellik, bakan gözün karşıda gördüğüdür. Herkesin gördüğü güzellik veya büyük çoğunluğun gördüğü diyelim hemen herkeste aynı hisleri uyandırıyorsa o şey güzeldir. Baktığımız şeyin bizde bıraktığı intibadır aslında güzellik. Mesela güzel bir araba erkeklerin ilgisini çekerken, güzel bir elbise de kadınların ilgisini çeker. Bu nedenle bakan göze ve cinsiyete göre değişiklik gösterir güzellik kavramı.

Güzellik ile ilgili bazı ölçütler vardır. Kadınlar için 90 60 90 tabiri, erkekler için göbek bölgesindeki baklava dilimleri olması gibi bazı kriterler bulunmaktadır. 90 60 90 ölçülerindeki bir kadın güzel olduğu gibi aynı zamanda cazibeli midir? Bence cazibeli değildir. Cazibe apayrı bir şeydir. Cazibe dedikleri şey bana göre, bir kadının bakışı, gerdan kırışı, yürümesi, konuşması vs. hareketlerinin toplamıdır. Cazibe, bir kadınla bir erkek arasındaki ilk çekimi oluşturan ve aşkın doğuşuna neden olan hareketler bütünüdür. Genelde cazibeli kadın diye bir tabir bulunmaktadır. Aynı cazibeyi erkeklerde de bulmak mümkündür. Sadece cinsiyeti erkek olunca tabir biraz değişerek “şeytan tüyü” oluveriyor.

Kadının gülümsemesine vurulan, kadının bir bakışına kurban olan, kadının endamına eriyen nice erkekleri duymuşsunuzdur. Aynı şekilde erkekten etkilenen kadınları da duymuşsunuzdur. Tüm bu etkilenme veya aşık olma nedenlerinin tümü karşı cinste bulunan cazibedir. Cazibe ilişkilerin tüm merkezini oluşturmaktadır. Cazibeli kadın diye tabir edilen birinin etrafında bir sürü erkek görmek mümkündür. Aynı şekilde şeytan tüyü olduğu ileri sürülen erkeklerin etrafında da bir sürü güzel kadın görmek mümkündür.

Cazibe dedikleri şey, karşı cinsi etkisiz hale getirmek için geliştirilen davranışlar bütünüdür. Tüm bu davranışları izleyen, mümkün olduğunca gerçeğine yakın olarak uygulamaya çalışan sahtekarlara da fahişe denildiğini hepimiz biliriz. Erkekler kabul etmese de ve hatta erkeklerin bu tür davranan kişilere erkeğin o…su dediklerini de duymuş olabilirsiniz. Kendi cazibesini en iyi kullanan kişi istediklerini elde edebiliyor.

Cazibe dedikleri, bir hayatın içindeki tüm renklerin farklı şekillerde ortaya çıkmasıdır.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap