Anasayfa / Aşk Hikayeleri 28 Ocak 2016 15 views

Böyle ayrılık olmaz

Böyle ayrılık olmaz hikayesinde; Üniversitede öğretmenlik okuyan, güzel, çekici ve alımlı bir kız öğrenci ile aynı şehirde teknikerlik bölümünde okuyan erkek arasında geçen aşk hikayesinde aralarında geçen gözümden öpme ayrılıktır sözü üzerinde gelişen olaylar yer almaktadır. “gözümden öpme ayrılık demektir” sözünü kim neden söylemiş bilemem ama bu hikayenin özüdür bu söz.

Böyle ayrılık olmaz hikayesi

Üniversitede öğretmenlik okuyan, güzel, çekici ve alımlı bir kız öğrenci ile aynı şehirde teknikerlik bölümünde okuyan erkek bir arkadaş ortamında tanışırlar ve aynı ortamlarda arkadaşlıkları ilerler. Kız doğal olarak erkeğin dikkatini çekmiş ve gitgide kıza olan ilgisini gizleyemez olmuştur. Kız, erkeğin kendisine gösterdiği ilgiye ilk zamanlar karşılık vermese de erkeği tanıdıkça o da erkeğe meyletmeye başlar.

Zaman ilerledikçe kız ve erkek arasındaki hisler önce gözlerde kendini belli etmeye başlar, ardından dile de gelir. Kız ve erkek bulundukları ortamda olan bitenle değil de birbiriyle ilgilenmeye başlarlar ve diğer arkadaşları bu yeni aşıkları ilk başlarda yadırgamasalar da gün geçtikçe can sıkmaya başladıklarını ileri sürerek onlardan uzaklaşırlar.

Zaten kız ve erkek de arkadaş ortamlarında değil de baş başa kalabilecekleri yeni ortamlar aramaya başlarlar. Aşkları o kadar ilerler ki artık ayrı zaman geçiremez olmuşlardır. Gün gelir okullarını da aksatmaya başlarlar. Bu durumdan ilk haberdar olan kızın ailesi olur. Okula neden gitmediğini öğrenmek için şehre geldiklerinde kızlarının bir erkekle olan ilişkisini öğrenirler ve kızlarına “biz seni okutmaya mı gönderdik, erkeklerle fingirdemeye mi” diyerek kızı yanlarına alarak memleketlerine götürürler.

Erkek kızdan ayrılmasına dayanamaz ve ilk iş olarak okulunu bırakır ve çalışmaya başlar. Kız ile gizli gizli mesajlaşmaya, kız müsait olduğunda telefonla konuşmaya başlarlar. Aralarındaki aşk, araya giren ayrılık nedeniyle daha da alevlenir ama elden bir şey gelmez. Kız ailesinin baskısına dayanamaz ve memleketlerindeki başka bir erkekle evlenmek zorunda kalır. Evlenmeden önce sevdiği erkeğe çektiği mesajda “gözümden öpme ayrılık demektir” derdin. Gözümden öpmedin ama bak bizi ayırdılar. Ayrılık acısına başkasıyla bir hayat sürme zorunluluğumun acısı eklendi ve ben buna dayanamam diye de mesaja ekledi.

Erkek içinde bulunduğu durumu bir türlü hazmedemiyordu. Bir çıkış yolu arıyor ama bir şekilde kapana kısıldığını anlıyordu. Her şeyi yüce yaradanın insafına bırakıp işine kendini verdi. Zaman geçtikçe işinde oldukça ilerledi ve yönetici oldu. Aradan geçen bir yıl boyunca kız başkasıyla evlendi ve beni unutmuştur diye düşündü durdu. Ama gerçekler onun tahmin ettiği gibi değildi.

Erkek çalıştığı firmanın yeni fabrikasına personel müdürü olarak atandığında içinden acaba kız ile karşılaşır mıyım diye geçirdi. Çünkü kızın memleketinde açılan bu fabrika onun için bir dönüm noktası olabilirdi. Kızın bulunduğu şehre iner inmez kendine tahsis edilen şoföre kızın oturduğu adresi sordu. Şoför, kendisinin de aynı sokakta oturduğunu ve neden burayı soruyorsunuz diye sorduğunda kızın üniversiteden arkadaşı olduğunu ve buraya kadar gelmişken onu da görmek istediği için nasıl olduğunu merak ettiğini söyledi. Şoför, kızın çok talihsiz olduğunu, evlendiği gece içinde bulundukları aracın kaza yaparak damadın öldüğünü, kızın hafif yaralanarak kurtulduğunu söyledi. Erkek şoföre belli etmeden hafifçe gülümsedi. Şoför sözüne devam ederek, kızın psikolojisi bozuldu ve ailesi onu evden dışarı bırakmıyor diye de ekledi. Böyle ayrılık olmaz hikayesi

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap