Anasayfa / Ayrılık Mektupları 22 Ekim 2015 43 views

Bir yabancı gibi

Seninle olmuyor bir tanem. Bunu itiraf etmekte o kadar zorlanıyorum ki bilemezsin. Ne seninle yapabiliyorum, ne de sensiz. Bu aşk bitsin demekle de olmuyor. İçinden söküp atamıyorsun ki her şeyi. Senden kalbini isteseler verir misin sevgilim? Seninle bu aşk yürümüyor bitsin diyebilmek inan kalbini söküp atmak kadar zor. Bu kadar acı çekeceğimi bilsem seninle ayrılmayı ister miydim hiç?

Hala severken seni, ne zormuş bu aşk bitsin demek. Seni görebildiğim halde dudaklarını öpememek ne kadar acı veriyormuş. Bir yabancı gibi etrafında dolanmak, bir yabancı gibi uzakta kalmak ne kadar zormuş sevgilim.

Ayrılığı ben istedim biliyorum. Ama bilmelisin ki ayrılık konusunda ikimiz de iyi değiliz. Her ayrıldığımızda bir kıvılcım yetiyordu her zaman koşup geri dönmemize. Şimdi yabancı gibi kaldık aynı semtte, aynı mahallede.

Yabancılaştığımız için hiç değmesin birbirine ellerimiz, hiçbir zaman buluşmasın gözlerimiz. Her ayrılıkta olduğu gibi yine erir gideriz ama bu kez unutulmuyor yeminler. Daha önce çok unuttuk verdiğimiz aşk yeminlerini. Umutla erittik ayrı geçen günlerin yitikliğini. Bir gece sessizliği bölüyordu bitmeyen öpüşlerimizi.

Şimdi bir yabancı gibi uzaktan izliyorum seni. Biliyorsun değil mi, biz aslında hiç beceremedik sevmeyi de terk etmeyi de. Aşk kokan dudakların karşısında direnmeyi de. Biz hiç beceremedik birbirimizden ayrı şekilde yaşayıp gitmeyi, aşk dolu mısraların karşısında direnmeyi de.

Bir türlü söyleyemedim son ayrılık gecesi seni hala sevdiğimi. İçinden söküp atamıyorsun ki her şeyi öyle kolayca. Seninle bu aşk yürümüyor bitsin diyebilmek inan kalbini söküp atmak kadar zor ki. Bu kadar acı çekeceğimi bilsem seninle ayrılmayı ister miydim hiç? Bir yabancı gibi etrafında gezinip görünmemeye çalışmayı ister miydim?

Bir yabancı gibi tutunuyorum platonik olan aşkımıza. Ne senin haberin olacak benden, ne de benim sana olan sevgimden bahsedecekler bundan sonra. Bıraktım mutluluk dolu geçen günleri ardımda. Sensizlikte sadece acılar kaldı yorgun aşkıma. Bunca yaşanılan şeyden sonra nasıl yaşarım bir başkasıyla mutlulukla. Geceler var artık sensizlikte arkadaş oluyorlar bana. Karanlıkta kimse görmüyor ağladığımı. Kimse bilmiyor ayrılığın acısını yaşamadıktan sonra. Kimse de yaşamasın bu kadar acıyı benden sonra. Bir yabancı gibi kaldım sana olan aşkımın ardında.

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap