Anasayfa / Aşk Mektupları 13 Haziran 2017 2.590 views

Bir aşk nasıl anlatılır

  • Sen gitme bir yere, hep kal benimle. Enseme düşen soluğun içimi titretsin. Sensiz uykularda üşüsün omuzlarım. Onları son kez örtmeye kalkışma sakın, arsız bir veled gibi açarım. Gidişine seğirip duran sağ gözümle sana bakarım. Yetmez gibi kapıyı pencereyi açık bırakırım mevsime aldırmadan. Tutulsun omuzlarım, ağrısın boynum, bak gittin ya, geçmiyor sızısı diye surat yaparım. Yapmamam gerekenleri yaparım, sırf hep benimle kal, hep benim kal diye.
Sana olan aşkımı anlatmak için yazıyorum bu satırları sana. Bilmediğim, tarif edemediğim büyüklükteki aşkımı anlatmaya çalışacağım sana. Bu mektupla bir aşk nasıl anlatılır bilemem ama eminim sen aşkımın derinliğini ve büyüklüğünü anlayacaksın sevgilim. Seviyorum seni tüm kalbimle ve benliğimden vazgeçecek kadar içtenlikle.

Sana olan tarif edemediğim duyguları kelimelere dökerek bir aşk nasıl anlatılır denemeye çalışacağım. Seni her gördüğümde bir kelebek içinden çıkacakmış gibi olan midem mi, atışları değişen kalbimin bedenimde yarattığı küçük depremler mi bilmiyorum hangisi tarif eder bünyemdeki ani değişiklikleri? Sana karşı hissettiğim sevgimi anlatmaya hiçbir sözcük yetemez. Kalbimde yaşayan sevgi öyle kuvvetli bir sevgi ki her an seni yaşamak, seninle yaşamak, seninle yaşlanmak istemektedir. Beni yalnızlığımdan sıyırıp mutlu günlere kavuşturan sensin, yaşadığımın farkına vardıran sensin, huzurun diğer adı sensin. Bir türlü anlatamadığım, seni görünce heyecandan tutulan dilimin, bir türlü ağzımdan dökülmeyen kelimelerin anlamı ve tarifi sensin. Biricik ve tek aşkım, seninle geçirdiğim anların her biri benim için çok özel anlamlar taşımaktadır. Oysa bir bilsen benim için neler ifade ettiğini bu büyük aşkın karşısında dilin tutulur. Bil ki; her duamda ellerimi açtığım, her hayalde baş köşeye kondurduğumsun. Bil ki; benim en tatlı uykum, en hakiki mutluluğumsun.

Bazen yokluğunu haykırmak istiyorum, o koca yüreğinin yanımda olmayışından duyduğum hüznü herkes bilsin diye. Sana olan sevgimi herkes iliklerine kadar hissetsin diye avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum Seni seviyorum diye. Şimdi tüm kendini aşık sananlara karşı söylüyorum aşkımı. Seni seviyorum güzellik. Seni seviyorum ela gözlüm. Seni seviyorum yaşam kaynağım. Bir aşk nasıl anlatılır bilmiyorum ama ben sana çok aşığım birtanem.

admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap