Anasayfa / Karşılıksız Aşk Mektupları 28 Aralık 2015 195 views

Beni bırakma

Yalvarmamı istiyorsan söyle, ama gerek yok yalvarmama çünkü gözlerim anlatıyor sana “beni bırakma”. Yaşanılan tüm iyi ve kötü günlerin hatırına beni bırakma. Öylece çekip gitmek yakışmaz sana. Ardında bırakacağın harabenin hesabını veremedikten sonra neye yarar gitmek.

Hadi gittin diyelim, nereye ve kime gideceksin? Gittiğin yerde beni unutabilecek misin? Yaşadıklarımızı unutabilecek misin? Eğer ben gidebilseydim senden mümkün görünmüyordu tüm bunlar. Ben başaramam sensizliği. Ben yaşayamam senin olmadığın hiçbir yerde. Aramızda başlayan ilişkinin ilk anlarını hatırla. Ne kadar tutkuyla bağlıydık birbirimize. Ben senin gözlerinin içine bakarken bir başka duygulara kapılıp giderken, sen ellerimin sıcaklığıyla yüreğinin ısındığını söylerdin. Umut ekip yıllarca, mutluluk biçtik hayattan. Şimdi ne oldu bize, ne oldu da böyle olduk birden. Hani hiç ayrılmayacaktı ellerimiz, hiç başkasına bakmayacaktı gözlerimiz. Şimdi ne oldu da uzaklaştın benden. Sadece bana ait olduğunu sandığım yüreğinin içinde başka biri mi var yoksa? Hiçbir şey söylemeden çekip gitmeye kalkman beni bir başka yaraladı. Bir tek sözü bile kıskandın benden. Söyle aşkım, hiç mi hatırı yok yaşanılan onca yılın? Hiç mi saygı kalmadı bana ve aşkımıza? Evimizin sıcaklığını anlatır dururdun sevdiğin tüm arkadaşlarına. Şimdi ne oldu da kaybolup gitti o sıcaklık aramızdan.

Beni bırakma sevgilim! Her ne sorunun varsa söyle bana. Şimdiye kadar hayatın acı ve tatlı anlarını birlikte yaşamadık mı? Bu zamana kadar her derdimizi birbirimizle paylaşmadık mı? Üstesinden gelinmeyecek sorun yoktur diyerek birbirimize destek olmadık mı? Beni bırakma şimdi, hem de bu haldeyken gitme uzaklara. Sensizliği tahayyül bile edemezken, sensizliğe daha hazır bile değilken beni bırakma hayatım. ben daha hayalini kurduğum geleceğin merdivenlerini tek tek çıkmaya çalışırken sen beni merdivenin tam ortasında geriye doğru itme. Yeniden hayata başlamaya gücüm yok. Seninle başlayan hayat yolculuğumuzun ortasında beni bırakıp başka hayatlara yelken açma. Mutlulukla gülümseyen yüzünü, canım derken sesinin titreyişini, eve geldiğinde mutlu olduğunu belirten sözlerini ne çabuk unuttun!

Aşkla başlayan ve aşkla devam ederken hayatımıza nereden çıktı bu zamansız ayrılık. Ben sensizliğe katlanamam sevgilim. Beni bırakma!

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap