ayrılık mektubu örneği

Kategori: Aşk Mektupları
facebook-share
tweet-it
 
 
 

Ayrılık Mektubu Örneği. Aşk Sevgi dolu olmalı sevgiliye yazılan her mektup. Aşkı anlatmalı her bir satırı. Özlem kokmalı kelimeler. Ayrılıklarda bile sevgiyi ifade etmeli tüm cümleler. En Güzel Ayrılık Mektupları Örnekleri Aşk-Sevgi.Nette

Birtanem

Yüreğimi böyle ürkek, böyle sessiz, böyle kırıp gittin. Ne geçti eline? Beni sensiz bırakarak ceza vereceğini sanmıştın. Ve başardın. Cezaların en ağırını çekiyorum yokluğunda. Ve bunu bile bile beni bırakıp gittin.

Sen gideli kaç saat oldu?
Kaç gün geçti, kaç hafta? Saymadım. Bana yüzyıllar geçmiş gibi geliyor. Son anda sen giderken gözlerinin buğusunu bıraktın. Şimdi sis içinde bütün dünya. Çiçekler gözyaşlarımı içti, sen onları kırağı sanırsın, çiy sanırsın. Oysa hepsi benim gözyaşlarımla ıslak.

Sen gittin. Bir zifiri karanlık, bir zindan yalnızlığı, ağır bir boşluk bıraktın geride. Gittin ve dönmeyeceksin bir daha. Haklısın gidişinde, bu aşkı bitirmekte haklısın. Tek söz söyleyemedim. Yüzüne bakamadım. Karşında ağlamadım. Eridim, tükendim, bittim. Sonsuzlukta bir insan nasıl olur. Sesi soluğu nasıl duyulur?

Sevgilim özlüyorum seni. Bir balta indirildi, içimden bir ağaç köküyle devrildi. Gözlerimden akan yaştan belli değil mi, içim kanıyor. Özlem bir bulut gibi sarıyor beni, kuşatıyor. Seni sevmek bir sonsuzluk gibi büyüyor içimde. Haftanın her gününe, geçen her saate senin adını verdim. Senin adınla başlıyor mevsimler, yıllar sen varsan içinde, geçerli.

Akşamları ne yaparsın acaba? Sofraya oturduğun zaman yanında kimler var? Hangi yemeği severek yersin, neyi sevmezsin? Kitap okur musun? Hangi kitapları seversin? Ne tür filmlerden hoşlanırsın? Televizyon izler misin? Gece sokağa çıkar mısın? Arkadaşlarınla en çok neye gülersin? En çok kim kızdırır seni. hangi futbol takımını tutarsın?

Bilmeliyim. Senin hakkındaki bütün ayrıntıları öğrenmeliyim. Çünkü ben de o filmlere gideceğim, ben de o dizileri izleyeceğim, ben de o yemekleri seveceğim ya da nefret edeceğim. Bilmeliyim. Baştan kuruyorum dünyamı. Seninle yaşamaya başlıyorum.

Onca kalabalığın içinde, karmaşık yaşamın ortasında eğer sen varsan daha seni görmeden bir kuş gibi çırpınmaya başlıyor yüreğim. Bir ışık çarpıyor yüzüme, bir sıcaklık yürüyor göğsümde. Anlıyorum ki sen varsın. Sen ordasın. Sen gelmişsin. Bakmadan, başımı çevirip seni görmeden varlığının farkındayım.

Özlem bir yağmur gibi yağıyor üstüme. Damlalar yüreğime vuruyor. Gecenin karanlığında bir başınayım. Uykularım bölük pörçük. Bütün rüyalarımda sen varsın. Gözlerim kapanır kapanmaz gözlerin yaklaşıyor. Sonra bir rüzgar alıp seni, benden uzaklara götürüyor.

Geceler boyu sabahlayıp uğruna, boşluğa düştüğüm sevdiğim, bir tanem, gözbebeğim. Yüreğimden mühürlendim sana. Şiirler havalanıyor kuşlar gibi, şarkılar ağlıyor yokluğuna. Sevgilim hayatı sende buldum ben, tükenirsem sen tüketirsin beni.

Yoksun, gittin, tek başına koydun, yalnızım üşüyorum.
Bu nasıl bir özlemdir, kendi gövdem ateşten bir gömlek.
Yanıyorum, yetti artık, yetiş ne olur dayanamıyorum.
Sensizlik içimde paslı bir ok, tek başıma çıkaramıyorum.

Etiketler: , , , , , ,
 

1 Yorum yapılmış

  1. metin aydın dedi ki:

    çok sevdigim arkadaşıma

Yorum eklemek ister misin?


Facebook Kutusu