Anasayfa / Aşk Mektupları 24 Ekim 2009 20 views

ayrılığa mektup

Ayrılığa Mektup. Aşk Sevgi dolu olmalı sevgiliye yazılan her mektup. Aşkı anlatmalı her bir satırı. Özlem kokmalı kelimeler. Ayrılıklarda bile sevgiyi ifade etmeli tüm cümleler. En Güzel Ayrılık Mektupları Aşk-Sevgi.Nette

Merhaba Sevgilim.

Nasılsın ayrıldığımız günden beri. Bu mektubu sana kalbimden yazıyorum. Seni ne kadar sevdiğimi bilemezsin. Eski günlerimizi unutamıyorum. Seninleyken dinlediğimiz serdar ortaç şarkısı çalıyor gene ve ben hala o şarkıyı dinliyorum. Mazimiz geliyor aklıma. Çok üzülüyorum sevgilim. Bana ettiğin sözler, yeminler, bir türlü çıkmıyor aklımdan. Seninle geçirdiğim günler geliyor aklıma. Bunca yıldır boş yaşamışım. Bana hayatımın en güzel günlerini yaşattın. Bugün beni terk edişinin bilmem kaçıncı günü farkında mısın sevgilim. Sana beddua edeceğim ama dilim varmıyor. Beni böyle bırakıp gitmeye ne hakkın vardı. Bunca yaşadığımız şeyden sonra.

Biricik sevdiğim, seni çok seviyorum. Seni her zaman çok sevdim. Ve her zamanla benim her şeyim olacaksın. Seni hiçbir zaman unutmayacağım. Ben yalnızca sana bağlı kalacağım; sen başkasının olsan bile. Beni terk ettiğin gün daha iyi anlamıştım seni sevdiğimi.

Bu Kadar İçimdesin İşte
Öyle içimdesin ki. Yanağımda dolaşan rüzgardan daha gerçek dokunuşların. Küçük, ürkek, kesik dokunuşlarınla, belki de her zamankinden daha çok yanımdasın. Yani öylesine, o kadar bendesin ki. Nasıl anlatsam.

Kelimeler eksik, kelimeler yaralı. Kelimeler cılız. Taşımıyor, anlatmıyor, tanımlamıyor bu duyguyu. Ben de çaresiz bir biçimde yine yazıyorum sana. Belki anlatabilirim seni ne kadar sevdiğimi diye yazıyorum sana tüm çaresizliğimle.

Çok başka bir şey bu duygu. Sevginin ortasında, derin acılar hisseder mi insan. Aydınlık gülümsemelerin içine, hüznü yerleştirir mi durup dururken. Gözlerine buğu, diline sitem, yüreğine burukluk, çöreklenir kalır mı asırlarca. Gelmeyeceğini bildiği mektup için, posta kutusunu hep aynı heyecanla açar mı. Dedim ya, başka bir şey bu bendeki sensizlik.

Ne kadar yalnızsam, o kadar seninleyim şu günlerde. Belki de en basta, tutup seni en derinlere koydum diye oldu bunlar. Kimseler ulaşmasın diye, kimselerin bilmediği, bulamayacağı yollara götürdüm seni. En derinlerde tuttum. Bana sakladım. Derine, hep daha derine.

Seni yapayalnız, bir tek bana bıraktım. Paylaşamadım Yanlış mı yaptım. Sana ulaşan yolları kaybettim diye bütün bu şaşkınlıklar. Kendimi oradan oraya vurmam. Sağımda, solumda, ne zaman dikildiğini bilmediğim duvarlara çarpmam, hiç görmediğim çukurlarla boğuşmam. Denizlerin, gürültüyle gelip vurduğu dehlizlerin, acılı duvarları gibiyim. Duvarlarım yosunlu, duvarlarım kaygan, duvarlarımdan hiç tükenmeyen sular sızıyor.

Tutunamıyorum sensiz hayata. Renklerim, gün içinde değişiyor. Soluyorum, soğuyorum. Güneş ulaşmıyor içerilerime. Küfleniyorum, yaşlanıyorum. Yalnızlıklar peşimde. Dokunduğum her ıslak duvardan, pis kokulu bir yalnızlık bulaşıyor üstüme. Yapış yapış, vıcık vıcık bir yalnızlık bu. Biliyorum, bütün bunlar, hep benim suçum. Seni sakladığım yere ulaşamaz oldum. Yollar, gitgide uzadı ve karıştı. Ümidimi ısıtacak, parlatacak, kımıldatacak bir şeylere ihtiyacım var. Onun ne olduğunu biliyorum. Sonu, sana geliyor her cümlenin. Her şeyin başında, içinde ve sonundasın. Bu değişmiyor.

Öyle içimdesin ki. Birden aklıma geldi, tuttum sana bir mektup yazdım dün, çok mutluydum. Gün içinde neler yaptığımı, nelere kızıp, nelerle mutlu olduğumu, tek tek anlattım. Mevsimlerin ve insanların nasıl karışık ve beklenmedik olduklarını yazdım. Yine zamansız yağmurlar dedim, Daha önce, hiç bu kadar zayıf değildi güneş ışınları dedim, Gerçekten buradaki şarkıları hiç öğrenmeyecek, bilmeyecek, söylemeyecek misin dedim. Çok uzun bir mektup oldu. Başından sonuna kadar okudum da. Neler yazmışım diye merakımdan. Sonra çekmecemden bir zarf çıkarıp, adını yazdım, büyük harflerle. Yalnızca adını. Adresini bilsem gönderir miydim, bilmiyorum. Mektup hala cebimde. Cebim yüreğime yakın. Yüreğim sende. Sen, yüreğime yakın. Öyleyse bu mektubum da sende. Bu kadar içimdesin işte.

Yakup ÖZTÜRK.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap