Anasayfa / Ayrılık Mektupları 20 Kasım 2015 63 views

Aykırı mutluluk

Aykırı mutluluk olarak adlandırılabilecek bir durumla karşı karşıya bıraktın beni. Öyle şeyler yaşandı ki aramızda inan kendimi tanıyamaz oldum. Bir hüzünlü, bir mutlu, bazen de şükrederek geçiyor ömrüm. Ne seninle yan yana olabiliyorum, ne de sensizlikle baş edebiliyorum. Aşkından dolayı sanırım aykırı mutluluk yaşıyorum.

Aykırı mutluluk dediğim olayı açıklayayım sana. Sen yanımdayken, bana bakmasan bile varlığınla mutlu oluyorum. Sensizlikte ise ne bir hayal kalıyor bende, ne de umut çiçekleri. Sensizliğin düşüncesi bile çiçeklerin tümünü soldurmaya yetiyor. Umutsuzca çırpınıyorum bu bataklığın pis çamurunda. Çırpındıkça batıyorum dibe doğru çaresizce. Şimdi akıl almaz biçimde gelecek hayalleri kuruyorum kendimce. Seni yanımdan hiç ayırmadan koşacağım gelecek güzel günlere. Bazen engel olarak sen çıkacaksın karşıma, bazen de sözlerin. Hiçbir şey evet hiçbir şey vazgeçiremeyecek bu yolculuktan beni. Tüm engellere rağmen aşacağım geleceğe giden yoldaki setlerin hepsini. İnanmak başarmanın yarısıdır biliyorum. Bu nedenle inanıyorum yapacaklarıma. Şimdiden başladım geleceğin mutlu ortamını hazırlamak için yapacaklarıma. Sözlerini sürekli kendime tekrarlarsam biliyorum ki sensizliği istemeye başlayacağım. Bu sebepten ötürü sözlerini hatırlatmadan kendime, sadece sana olan kuru aşkımı koyup önüme koşuyorum geleceğe. Senin aşkın önümü aydınlatırken gözlerini düşünüp duruyorum korkmamak için gelecekten. Senin gözlerin sayesinde tutunuyorum hayatın zor şartları altındaki yaşamıma. Yine de umutluyum senden ve gelecekten. Çünkü birkez yapmıştım senli bir gelecek kurmayı. Yeniden başaracağım aynı yuvayı tekrar oluşturmayı. Öyle bir yuva olacak ki sevdiğim, içinde sen, ben ve yaşayamadığımız anlar olacak sadece. İstediklerinin hepsini karşılamam mümkün değil ama en azından büyük çoğunluğunu karşılayacak altyapıyı kurdum kendime. Yeniden kitap okumaya başladım, yeniden şiir yazıyorum sana. Yeniden umut tacirliğinden arta kalan kırıntıları silerek süpürdüm hayatımdan. Sadece senli bir gelecek için aykırı mutluluk yaşıyorum kendimce. Tarih tekerrürden ibaret derler atalarımız. Belki bizim tarihimiz de yeniden tekerrür edebilir umuduyla söylüyorum bunları.

Aykırı mutluluk içinde yazıyorum sana bunları. Mutluyum çünkü hala seni seviyorum ve sevmeye devam edeceğim. Mutluyum çünkü tüm çabalarına rağmen uzaklaştıramayacaksın beni senden. Beni benden alan sen, sana kavuşmamı engelleyen sen. Senli hayatımda, yeniden seninle mutluluk arıyorum aykırı yaşantımın ardından.

Admin Yakup Öztürk

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap