Anasayfa / Aşk Mektupları 2 Şubat 2016 95 views

Aşkın serzenişi

Aşkın serzenişi olsun sana bu satırlar. Her bir cümlesini, her bir kelimesini tek tek oku ve anla. Sana olan aşkımın büyüklüğünü gör ve sözlerimin aşkın serzenişi olduğunu hatırla. Umutsuz bir günün sonunda akşam kızıllığı ile gelmiştin yüreğimin en mükemmel odasına. Yüreğimde taşıdığım tüm sevgilerden farklı biçimde bakmıştım seninle olan arkadaşlığıma.

Aşkın serzenişi olarak dökülürken ağzımdan sözcükler dönüşüyor birer kıvılcıma. Özümdeki tüm gerçekliklerle bağdaşmayacak şekilde aşık olmuştum sana. Seni ilk gönlüme aldığımda oturmanı istedim yüreğimdeki misafir koltuğuna. İlk kez tatmıştım seninle bazı duyguların varlığından bi haber şekilde yaşamışım oysa. Birinin gözlerine baktığında hissedebileceğin duygular yakarmış insanı. Ellerini tuttuğunda yangınlar elden başlayıp yakarmış tüm noktalarını. Sonra dökülüp dilden kelime halinde gidermiş usulca sevgilinin narin kulaklarına. Beklenirmiş ki o sözler karşılığını bulup anlam kazansın sevgilinin dimağında. Seninle gerçekleşti tüm bu anlattıklarım. Senin varlığında mana buldu, gerçek oldu hayallerimin rüya hali. Issız ortamlarda bile hayalin aydınlattı etrafımı. Gecenin karanlığını yardı nur yüzün. Yatağıma arkadaş, yastığıma baş, hayatıma eş oldun bir anda. Sordum etrafıma ve sözüne güvendiğim dostlarıma. Anlattım yaşadığım hislerimi dilimin döndüğünce arkadaşlarıma. Hepsi aynı şeyi söylediler, ağız birliği etmişçesine “aşk” dediler buna. Şimdi adının ne olduğunu ben bilmiyorum bu duygunun. Birbirinden ayrılmayan ellerin üşümesini, gözlerin boşlukta dalıp gitmesini, umutların suya düşüp pervasızca çırpınmasını anlatacak kelime var mı bu dünyada. Hangi dili konuşuyor aşk denilen bu lehçe? Hangi yüreklerde karşılığını tam olarak buluyor? Kim yaşayabiliyor aşkı doyasıya? Oysa tüm bu soruların cevabı olmuştuk ikimiz. Aynı dili konuşup, aynı yürekte hayat bulup, adı aşk denilen şeyi yaşıyorduk doyasıya. Ne oldu? Neden oldu? Kim sebep oldu bilmiyorum ama bir anda yabancılaştın bana. Bir anda bırakıp gittin ardına bile bakmadan uzaklara. Belki güneşin aydınlığına kanıp gitmeyi tercih ettin ışığa doğru. Beni bırakıp karanlıklarda gidiyorsun uzaklara.

Aşkın serzenişi şimdi bu satırlar. Zamanında sana olan duygularımı sığdıramadığım kağıtlara şimdi hüzünlerimi ve umutsuzluklarımı yazmaya çalışıyorum. Dilim varmıyor kıvılcım dolu kelimeleri söylemeye, elim gitmiyor zehir sözleri yazmaya. Aşkın serzenişi olsun diye yazmaya çalıştığım satırlar sana olan aşkımı anlattılar bir anda. Şimdi yaşıyorum sensiz karanlıklarda. Bir yanımda hayallerin, bir yanımda anılarımız. Uzayıp gidecek hayat belki ama ben sensiz çok yalnızım!

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap