Anasayfa / Aşk Hikayeleri 23 Ocak 2016 17 views

Aşkın böylesi hikayesi

Aşkın böylesi de olur mu dedirtecek bir hikaye ile karşınızdayız. Hikayeler gerçek olaylardır bu nedenle aşkın böylesi hikayemizdeki kişilerin gerçek isimleri yerine sahte isimler kullanılmıştır. Aşk dediğin tek taraflı yaşanırsa adı kara sevda olur, çift taraflı yaşandığında ise aşkın böylesi de varmış dedirtir.

Aşkın böylesi hikayesi

Murat, kendi halinde, okulunu bir an önce bitirip iş hayatına atılmak ve sevdiği kız olan Merve’ye bir an önce kavuşmak isteyen başarılı bir öğrencidir. Merve ise babasının mal varlığı arasında büyümüş ve ekonomik olarak hiç sıkıntı çekmemesine rağmen duygusal olarak ilgiye muhtaç bir yaşam sürmüştür. Annesi ve babasının iş ortamında geçen stresli yaşamları nedeniyle eve geldiklerinde ailenin tek çocuğu olan Merve’ye yeterli ilgiyi gösterememiş ve ihmal etmişlerdir. Bu boşluğun ağır derecede hissedildiği bir dönemde sınıf arkadaşı olan Murat’ın kendine olan ilgisi onu şımartmış ve aralarında yeni yeni ortaya çıkmaya başlayan duygusal travmalar her ikisini de etkilemeye başlamıştı. Zaman su gibi akıp giderken olanların farkına varan Merve’nin babası, maddi durumu neredeyse hiç olmayan ve dul annesinin büyüttüğü Murat’ın kızından uzaklaşması için elinden geleni yapmaya çalışıyordu. Aşkın söz dinlemediği gerçeğini unutan kötü baba, bu kez kızı Merve’ye baskı uygulamaya başladı ve bu aşkın önüne geçemeyeceğini anladığı anda kızını devlet okulundan alıp özel bir koleje yerleştirdi. Bu durum da iki genç sevgiliyi durduramadı. Okul çıkışlarında buluşup derslerini aksatmıyor, dershane ortamında birbirlerini görme imkanı buluyorlardı. Murat’ın ücretsiz kazandığı dershaneye, Merve ücretli olarak devam ediyordu. Murat okuldaki başarılarını dershaneye de taşımış, dershane hocalarını oldukça zorlayan sorularla onların da gelişmesini sağlamıştı. Lise son sınıf bitmek üzereydi ve YGS ile LGS sınavları çok yaklaşmıştı. Merve bir anda ortadan kayboldu ve bir daha hiç haber alamayan Murat kendi içine kapandı. Durumun farkında olan okul yönetimi ve dershane yönetimi bir araya gelerek Murat’a psikolojik destek vermeye karar verdiler.

Murat bu çift taraflı tavsiye yağmuru arasında Merve’yi düşünüp, ona kavuşma hayalleri kuruyor ve bunun tek yolunun iyi bir eğitim ve ardından başarılı bir iş hayatından geçtiğini biliyordu. Tüm sınav türlerinde en yüksek puanlardan alarak Türkiye 4.sü olarak Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne yerleşti. Okulu kendi bölümünde birinci olarak bitirdiği için Microsoft firmasının dikkatini çekti ve özel burslu olarak Amerika’ya gitti. Orada tamamladığı projeler ve gösterdiği üstün başarı nedeniyle Microsoft’ta işe başladı. İş hayatının yanı sıra yine özel burslu olarak Lisansüstü eğitimini tamamladı. Gittikçe yükselen performansı nedeniyle bölüm şefi olmuştu. Maaşı şimdiden 25.000 $ olmuştu bile. Murat kazandığı paranın sadece 1.000 $ lık kısmını kendisi kullanıyor geri kalanını olduğu gibi annesine gönderiyordu. Elindeki paranın da hepsini harcamadan küçük birikimlerle kendini finanse etmeye çalışıyordu. Doktorasını tamamladıktan sonra kendini tamamen iş hayatına verdi ve M harfinin simge olarak kullanıldığı yepyeni bir program hazırlayarak iş dünyasının tüm dikkatlerini üzerine çekti. Muhasebe alanında çok büyük kolaylıklar sağlayan bu program sayesinde bir anda zengin biri oluvermişti. Microsoft’taki işine devam ederken gösterdiği bu büyük başarı nedeniyle Ar-Ge bölümüne müdür oldu. Boş zamanlarında ve iş dışındayken sürekli düşündüğü Merve’nin isminin baş harfi olan M simgesini hazırladığı diğer tüm programlarda kullanıyordu. Herkes M simgesinin Murat’ın M’si olduğunu düşünüyordu.

Etiketler
Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. murati seven biri 19 Ağustos 2016

    mutluluk, acı, hüzün, off ya aşk işte hikaye de olsa aşk

  2. murati seven biri 19 Ağustos 2016

    Böyle hikaye can acıtır be

Yorum Yap